imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jony Ive popisuje, jak bude iPhone X vypadat za rok


Chief Design Officer Applu předpovídá, že se bude vlajková loď firmy neustále vyvíjet. V nedávném rozhovoru prozradil, že iPhone X získá schopnosti, které v současnosti nemá.

Jony Ive, osoba dlouhá léta zodpovědná za podobu produktů Applu, se podělil o několik zajímavých myšlenek. Zmínil třeba, že iPhone X v porovnání s předchozí generací doznal velkých změn. Apple vytvořil zařízení, jež by se během vývoje prvního iPhonu zdálo jako nedosažitelný sen. Hlavně kvůli bezrámečkovému displeji.

Na iPhonu X je podle mého pozoruhodné, do jaké míry je jeho funkčnost určena softwarem. A vzhledem ke stále se měnící povaze softwaru se bude měnit a vyvíjet i produkt samotný. Za 12 měsíců bude schopný dělat věci, které dnes nemůže. Myslím, že je to skvělé. Myslím, že se na něj jednou podíváme a uvidíme důležitý bod, od něhož byly produkty dále vyvíjeny.

Podle něj je neuvěřitelné, jak se iPhone X mění spolu se softwarem, čímž dochází i k neustálé změně fyzického přístroje. Ať už je hardware a software u produktů Applu jakkoliv provázaný, mohli jsme si občas myslet, že při práci spolu jednotlivé designérské týmy zapomněly mluvit.

CDO Applu je proto nadšen nedávným přesunem do Apple Parku, protože zvukoví designéři, UI tým a hardwarový tým budou pracovat na jednom místě. Spolupráce tak bude značně jednodušší. Jony Ive myslí, že některé projekty konečně ponesou ovoce, když je bude možné využívat.

Jako designérský tým máme za úkol, aby design nepřekážel.

První iPhone by ani vzdáleně nedokázal to, co dnes. Ani iPhone X není zcela perfektním zařízením, ale už se velice blíží.

Zdroj: Wallpaper*

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.