imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Jony Ive povýšil, je ještě větším šéfem, než doposud


Hlavní designér produktů Applu Jony Ive je nově hlavním designérem skutečně doopravdy. Zatímco doposud zastával pozici Senior viceprezident pro design, nyní je oficiálně generálním ředitelem designu.

Jde o pozici, která doposud v Applu neexistovala  a Tim Cook ji vytvořil přímo pro Iveho.

O celé informaci jako první informoval Telegraph, který přinesl i celé znění interního emailu, kterým Tim Cook oznamoval tuto skutečnost zaměstnancům.

Mimo jiné v něm hovoří o tom, že dle něj je Jony Ive jedním z nejtalentovanějších a nejuznávanějších designérů své generace k jehož jménu se váže přes 5 000 patentů a designových vzorů. Jeho nová role je tak odrazem rozsahu práce, kterou má již v Applu za sebou.

Tim Cook a Jony Ive při stavbě Apple Campus 2 | Fotografie: The Telegraph
Tim Cook a Jony Ive při stavbě Apple Campus 2 | Fotografie: The Telegraph

A protože se Ive již dávno nedohlíží pouze na hardwarový design, ale stará se i o design softwarových produktů, o vizuální vzhled značkových obchodů Apple Store i nového sídla v Cupertinu, bylo zapotřebí odrazit tento nový rozsah jeho povinností v nové pozici.

Design je jedním z nejdůležitějších způsobů, jak komunikovat se zákazníky a naše pověst světové úrovně designu odlišuje Apple od všech ostatních společností na světě. – Tim Cook

Od prvního července tak Jony Ive předá své běžné manažerské úkoly v oblasti hardwarového a softwarového designu Richardu Howarthovi a Alanu Dyemu. Zatímco Howarth se stane novým šéfem průmyslového designu, Dye bude viceprezidentem pro design softwarového rozhraní.

Alan Dye (průmyslový design), Jony Ive, a Richard Howarth (interface design) [Photo: Gabriela Hasbun for The Telegraph]
Alan Dye (průmyslový design), Jony Ive, a Richard Howarth (interface design) Fotografie: Gabriela Hasbun pro The Telegraph
Richard Howarth je členem designového týmu již dvě desetiletí a byl klíčovým přispěvatelem k návrhu každé generace prakticky všech produktů Applu. Alan Dye začal v Applu pracovat před devíti lety a pomohl Ivemu vybudovat tým zaměřený na uživatelské rozhraní.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.