imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

jony ive

Jony Ive: Steve byl můj nejlepší mentor


Chief Design Officer Applu Jony Ive se rozpovídal na New Yorker Tech Fest. Mimo jiné mluvil také o tom, jak moc ho Steve Jobs naučil, co si myslí o chybách během projektování a jaké to je pracovat na nejúspěšnějším konzumním produktu světa, na iPhonu.

Jony Ive je v rodině Applu dosti zajímavou postavou. Jeho hlavní náplní je práce na nejdůležitějším zařízení, iPhonu. Když ale chce, může si odskočit a navrhnout sci-fi sluchátka nebo se spolupodílet na návrhu Apple Parku. Ive se prý učil od toho nejlepšího. Kromě toho, že ho Steve Jobs naučil říkat „ne“, ho naučil také odmítnout nápady, se kterými má nějaký osobní problém. S tímto myšlením se dostal na úroveň téměř stejně tak vysokou, jako Steve Jobs samotný.

I když jde o něco, o čem nadšeně přemýšlíš, soustředit se na to znamená ignoraci a přesunutí na druhou kolej.

jony ive tim cook

Ive tvrdí, že mu stále dělá potíže kráčet v Jobsových šlépějích. Navíc dodává, že to se Stevem nebylo vždy jednoduché, když se nicméně David Remnick zeptal, zda mu osobnost spoluzakladatele Applu nějak vadila, odpověděl, že si stále pamatuje na dobu, kdy Apple bojoval o přežití. Steve Apple z této situace vysekal takovým způsobem, který byl daleko drsnější než jakákoliv jeho slova.

Designér přiznává, že Apple udělal během své historie spoustu chyb, ovšem ne z důvodu lenosti nebo pokrytectví, spíše se podle něj jednalo o nevyhnutelný vývoj, který vedl k opravdovému úspěchu. Dodal také, že projektování produktu jako iPhone X vyžaduje velkou dávku trpělivosti, jelikož prototypy pro takový produkt obvykle začínají jako kus ničeho, k čemu se postupně přidává obsah, jakmile je dostupná potřebná technologie.

jony ive

Remnick se Jonyho zeptal také na jedno špatné rozhodnutí, které mu utkvělo v hlavě. Ive odpověděl, že se sice nejednalo o rozhodnutí v pravém slova smyslu, ale prý si nebyl jistý, zda dokáží žít se schopnostmi Steva a zároveň si zachovat svou vášeň pro dosažení těch nejlepších možných výsledků. Nicméně dodal, že jsou pro něj památnější procesy, během kterých vytvoří něco nového. Ive přišel ve své době do Cupertina z Londýna a Apple se mu zalíbil natolik, že už u něj zůstal. Nyní zastává pozici Chief Design Officer a je to právě jeho chraplavý hlas, který lze slyšet během videí s iPhony.

Zdroj: Apple Insider 1, 2, 3

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.