imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Jsme čím dál závislejší na svých telefonech


Alespoň to tvrdí poslední americké studie. Ačkoliv lidé tvrdí, že by telefony nejraději odložili, naopak je kontrolují čím dál častěji.

Deloitte představili svůj výroční průzkum používání mobilních telefonů pod názvem 2018 Global Mobile Consumer Survey. Podle výsledků se letos průměrný uživatel podívá na svůj telefon 52krát za den. Loni to přitom bylo 47krát. Tento trend navíc roste napříč všemi věkovými a dalšími skupinami.

Většina dotazovaných překvapena nebyla a celých 40 % tvrdilo, že své zařízení používá až moc. 60 % uživatelů ve věku 18-34 let se považuje za závislých na telefonu. 63 % se snaží používání mobilu omezit, nicméně ani ne polovině se to daří.

Ještě překvapivější je opětovný nárůst počtu majitelé alespoň jednoho chytrého telefonu o 3 % na celkových 85 %. Tento růst je poháněn zejména staršími lidmi nad 45 let, u kterých dosáhl růst 7 %.

Trh tabletů naproti tomu zaznamenal pád z loňských 62 % na letošních 57 %. Není náhoda, že zprávy Applu jsou plné příslušenství: 14 % Američanů vlastní chytré hodinky a počet chytrých reproduktorů se téměř zdvojnásobil na 20 %. Proto se také zvýšilo používání chytrých asistentů jako Siri o 11 %.

Většina Američanů požaduje 5G. Ve věkové skupině nad 65 let se o tuto technologii zajímá 31 % uživatelů, ačkoliv jsem si jistý, že většina z nich nezná detaily na pozadí.

Naštěstí se my na dlouhé dotazníky připravovat nemusíme, stačí se podívat na funkci Screen Time a okamžitě můžeme zjistit, jak moc náš telefon používáme.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.