imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Co jsou to progresivní webové aplikace a jak je používat?


Od iOS 11.3 máme možnost využívat progresivních webových aplikací (PWA), jež jsou občas lepším řešením než původní verze aplikace z App Storu. O co ale ve skutečnosti jde?

Díky moderním webovým technologiím mohou uživatelé používat webové aplikace přímo v prohlížeči i na svých mobilních zařízeních. Největší výhodou je, že nezabírají žádné místo na vašem iPhonu a fungují přitom jako standardní aplikace. Jediným rozdílem je, že běží na webu a obsahují „light“ verzi stránky, aby nespotřebovaly všechna vaše data.

Používat je můžeme (pouze) v Safari od iOS 11.3 a macOS 11.13.4. Když si takovou aplikaci budete chtít vyzkoušet, jděte do Nastavení > Safari> Pokročilé a tady mezi Experimentálními funkcemi naleznete možnost povolit ServiceWorkers.

Progresivní webové aplikace nemusíte mít pouze v záložkách Safari, můžete je mít snadno dostupné i na ploše. Díky tomu jsou mnohem lépe přístupné. Stačí jen pár kroků navíc:

  1. Otevřete webovou aplikaci (např. app.starbucks.com).
  2. Klikněte na Sdílet.
  3. V menu vyberte „Přidat na plochu“.

To je vše, od teď nemusíte mít aplikaci Starbucks z App Storu, ale můžete ji jednoduše spouštět přímo ve svém prohlížeči.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.