imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

K čemu je dobrá aplikace Wallet?


Vlastní aplikaci Applu jménem Wallet nalezneme předinstalovanou na každém iPhonu a iPadu. Můžete sem ukládat své vstupenky, slevové karty, kupony, palubní lístky… podporuje prakticky vše. Pojďme se podívat, jak jednoduchá a šikovná aplikace funguje.

Když máte v kapse iPhone, jde o digitální verzi švýcarského nožíku. Umí hromadu kousků, všechny máte pěkně v jednom balení, aplikace Wallet se pak stará o kupony a karty. Přenesením vstupenek, klubových karet nebo třeba letenek do digitální podoby zase o něco více ulehčuje život svým uživatelům.

Vše, co potřebujete, je:

  • Libovolnou kartu, kterou Wallet podporuje.
  • Aplikaci Wallet, jež je však automaticky předinstalována na každém iPhonu a iPadu (jestliže ji nemůžete najít, používáte starou verzi iOS, která aplikaci nepodporuje).
  • Dvě minuty volného času.

Brzy zjistíte, že Wallet podporuje obrovskou hromadu karet. Od různých věrnostních kartiček přes vstupenky na hokej až po karty pro online nákupy. Karty navíc můžete kromě skenování přidávat i přes Mail, iMessage či AirDrop. Palubní lístek pak stáhnete třeba pomocí prohlížeče. Musíme dodat, že aplikace Wallet zatím nepodporuje úplně všechny aerolinky, restaurace, kavárny apod., ale číslo se neustále zvětšuje.

V zámoří a dalších podporovaných státech slouží aplikace Wallet hlavně pro správu platebních karet. Vzhledem k tomu, že ale v našem regionu stále Apple Pay nefunguje, není u nás možné do aplikace kreditní či debetní karty přidávat.

Jakmile do své sbírky přidáte více karet, snadno je můžete přeskládat. Stačí kliknout na tlačítko Upravit, které naleznete v pravém dolním rohu. Kliknutím na tlačítko info pak vstupenky a karty můžete sdílet, případně získat podrobnější informace.

Jestliže vaše oblíbené kino není s aplikací Wallet kompatibilní, případně nemůžete dosáhnout na věrnostní body v Apple Wallet, je tu jedno rychlé řešení. Díky aplikaci Stocard můžete do virtuální peněženky přidávat libovolné karty a snadno je pak používat pomocí iPhonu či Apple Watch.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.