imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

K čemu jsou dobré multi-room audio systémy?


Nerozumíte, proč je dnes tak moderní výraz multi-rooom? Jedná se totiž o super technologii a my vám dnes povíme, proč tomu tak je.

Hudbu lze poslouchat několika způsoby. Každopádně jde vždy o osobní preference a o to, zda posloucháte hudbu ze svého telefonu s původními sluchátky pro iPhone, na domácím stereo systému, nebo máte sluchátka v hodnotě rodinného auta.

S klidným svědomím můžeme ovšem říci, že jsou v dnešní době stále oblíbenější multi-room systémy, a ne náhodou. Tyto systémy totiž pokrývají požadavky většiny uživatelů s vysokou měrou kvality.

Multi-room systémy jsou určeny zejména pro domácnosti. I když ti největší fajnšmekři preferují své audio systémy ve speciálních zvukových místnostech, multi-room poskytují patřičný zvukový zážitek. Cílem tedy není nejvyšší možná kvalita dnešních technologií, ale celodenní poslech hudby. Všude.

Multi-room systém vám umožňuje nainstalovat reproduktory na několika místech vašeho domova, které spolu budou vzájemně synchronizované (nebo nemusí, záleží na vás) většinou přes wifi.

Největší výhodou je, že do každého pokoje můžete umístit ten nejvhodnější reproduktor. Například do kuchyně bude stačit nějaký menší a do obýváku můžete nainstalovat silnější 5.1 soustavu. Do ložnice a dalších pokojů můžete dát taktéž menší, záleží pouze na vás. Navíc můžete svou sestavu rozšiřovat libovolně a nemusíte tak kupovat všechny reproduktory zaráz.

Každý reproduktor v systému umí ovládat všechny ostatní a nepotřebujete tak žádný hlavní ovladač. Součástí je ovšem aplikace pro chytré telefony, přes kterou ovládáte hlasitost jednotlivých reproduktorů a můžete pouštět v různých místnostech různé skladby.

Multi-room audio systémy nabízí vynikající řešení pro domácí poslech. Nejde sice o způsob poslechu pro nejnáročnější audiofily, ale pro standardního uživatele je kvalita více než dostačující, zejména v případě hudebních streamovacích služeb.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.