imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

K tématu údajného plánovaného zastarávání ze strany Applu


Rozhodně nejde o konspirační teorii nebo plánované zastarávání. Apple má jasné důvody a paradoxně šlo o použitelnost, když se rozhodnutí dělalo. Zde je odpověď na ožehavé téma posledních dní.

Poslední týden technologické weby, blogy, Reddit a Twitter zavalila lavina zpráv kvůli zjištění, že čím je iPhone starší, tím je pomalejší. Na první pohled se zdá o zcela jasný a přirozený proces, někteří uživatelé za tím však vidí mnohem více. Jak se ukázalo, existuje důležité spojení mezi stářím baterky a výkonem iPhonu.

Jak už je u jakéhokoliv tématu kolem Applu zvykem, i tentokrát se vše přerodilo ve skandál. Mnoho lidí si myslí, že se Cupertino snaží donutit své uživatele k přechodu na nová zařízení. Situace se stala natolik žhavou, že už se Apple nemohl držet v opodál a musel situaci vysvětlit.

Hlavní body, které si z vyjádření odnést:

  • Chtějí uživateli nabídnout co nejlepší možný zážitek.
  • Jde o dvě klíčové věci – výkon a stav baterie.
  • Li-iontové baterie ztrácí svou výkonnost v chladnějších prostředích, při nízkém nabití a s postupujícím věkem.
  • To může vést k neočekávanému vypínání zařízení.
  • To vede ke špatnému uživatelskému zážitku.
  • Řešení: výkon zařízení se musí regulovat na základě stavu baterie.
  • I kdyby to znamenalo, že se řešení dosáhne za pomoci snížení výkonu, aby nedošlo k neočekávanému vypínání telefonu.
  • Výsledek: pomalejší iPhone, který se ale sám od sebe neustále nevypíná.

Každý by si musí rozmyslet, jestli je skutečně lepší rychlejší iPhone s tím, že se bude pořád vypínat. Rozhodnutí Applu dává smysl. S vlastnostmi li-iontových baterií nezvládne nic dělat ani on. Jde o jedinou přijatelnou technologii baterií, které v současnosti na trhu jsou. Podobná situace se týká všech ostatních, nejen Applu.

Jinou věcí je, že nebyla problematika správě vysvětlena zákazníkům. Celou situaci uživatel snadno vyřeší výměnou baterie. Plný výkon se v tu chvíli okamžitě vrátí na své maximum.

Tento fenomén se týká hlavně iPhonu 6, 6s a modelů SE (a verzí Plus), s příchodem iOS 11.2 se na seznam dostal i iPhone 7. Apple na konci svého prohlášení dodal, že bude dělat to samé i v budoucnosti.

Výsledkem tedy je uznání, že Apple měl situaci vysvětlit mnohem dříve, než když se podobným způsobem dostala do světa internetu. Do té doby, dokud budeme mít stejnou technologii baterií, tu bude existovat i tento fenomén. Předpokládáme, že by snad každý zvolil pomalejší telefon, než kdyby jej musel používat jako extrémně rychlé těžítko.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.