imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kam zmizel iPhone 9?


Kde je? Jak vypadá? Kdy přijde? Mnoho otázek, žádná odpověď. Není to přitom náhoda, iPhone 9 pravděpodobně nikdy nevznikne, zde jsou důvody.

Jakmile bylo jasné, že nová trojice iPhonů ponese označení 8, 8 Plus a X, začalo být kolem novinek trochu více pozdvižení. Mnoho lidí očekávalo, že by mohly dorazit verze 7s a 7s Plus, jak již bylo zvykem. Chápeme, že se Apple u iPhonu X (který jsme většinu času označovali jako iPhone 8) rozhodl upravit označení – jak sami řekli, tento telefon bude definovat další dekádu trhu s mobilními telefony.

Nicméně bylo něco, co bychom rádi věděli, ale prezentující to včera bez jediného povšimnutí vynechali. Proč se rozhodli právě pro tuto formu značení. To samozřejmě neznamená, že by za novou terminologií nebyl propracovaný plán. Naopak tomu jistě předcházelo mnoho marketingových analýz a určování nejlepší možné cesty. Jak jistě víte, Samsung letos svými novými modely Galaxy S8 a Note 8 dohnal Apple v číslování a označení modelu 7s by prostě nevypadalo dobře. Americký gigant se obával, že by si to někteří mohli spojovat tak, že telefony od Samsungu jsou nějakým způsobem nadřazenější novinkám od Applu. Tady je tak rozhodnutí jasné, 8 vyhrává nad 7s. Proč ale X u vlajkového modelu?

Tato část je o něco komplikovanější. Nejenže se Applu podařilo vymotat z výše popsané situace, zamezil tak i přímému srovnání mezi svými modely (alespoň po stránce názvů). Nemohli nechat iPhone 8 úplně za sebou, protože jde stále o špičkový telefon nejvyšší kvality, jenž perfektně zapadá do produktové řady.

To je důvod, proč sáhli po označení X. Během keynote jej četli jako deset, čili nejde o písmeno, ale římskou číslici. Je nyní mnohem jednodušší pochopit produktovou paletu, když přišel iPhone 8 a iPhone X. Jak by to vypadalo, kdyby tu byl místo toho iPhone 8 spolu s iPhonem 9 nebo 10? Applu se podařilo nad iPhonem 8 vytvořit zcela novou dimenzi, která přímo nebojuje se samotným telefonem. Vlk se nažral a koza zůstala celá.

Stejně, jako to provedl Microsoft u označování Windows…

Zdroj: The Verge

Včera se toho stalo skutečně hodně. Apple představil iPhone 8 a iPhone 8 Plus, dále pak novou vlajkovou loď iPhone X, Apple TV 4K a třetí generaci Apple Watch. Přečtěte si naše shrnující články, kde se dozvíte vše podstatné o nových funkcích všech zařízení.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.