imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kamera v nových iPhonech je lepší, než jsme si mysleli


Jednou z věcí, které u nových iPhonů zaujmou na první pohled, je pokročilý kamerový systém. Skrývá toho však mnohem více, než bychom si mohli myslet.

Recenzenti iPhonu Xs a iPhonu Xs Max se shodují, že nové funkce pracují perfektně zejména ve chvíli, kdy se bavíme o nové kameře. Nejde o náhodu, podle Johna Grubera se kromě dalšího zvětšil senzor kamery o celých 32 %:

U zvětšení senzoru v kombinaci s o něco silnější čočkou je neuvěřitelná podmínka, že prostor mezi senzorem a čočkou musí být zase o něco větší. Právě potřeba mít určitou vzdálenost mezi senzorem a čočkou je to, proč máme tak obrovské zrcadlové fotoaparáty. U iPhonu Xs je však fyzická velikost telefonu stejná jako u iPhonu X, to samé platí u výstupku pro kameru.

Další ohromující funkcí je, že se kamera iPhonu Xs může adaptovat na horší světelné podmínky. Když například budeme točit video v 30 fps, objeví se vám možnost „Auto Low Light FPS“. Zařízení se pak přepne do 24 fps kdykoliv, kdy senzor rozpozná nedostatek světla pro kvalitní záběry. Bez jakékoliv nutnosti zásahu ze strany uživatele.

Můžete vidět, že u kamery (hlavně pod kapotou) proběhlo několik zásadních změn. Schopnosti nových telefonů mimo jiné podrobně zkoumají i profesionálové.

Zdroj: Cult of Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.