imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Každý si může přečíst vaše zprávy v Gmailu


Přestože Google slíbil, že se nic podobného nebude dít, třetí strany mohou získat přístup k vašim zprávám na Gmailu. K mailům se navíc nedostanou jen roboti, ale soukromé zprávy mohou číst i lidští zaměstnanci.

Google letos ve spojení s Gmailem představil nová digitální nařízení. Slíbil například to, že nebude používat soukromá data z mailů pro komerční účely. Tento krok se však netýká třetích stran, které mohou k obsahu mailů přistupovat nadále.

Wall Street Journal se na aktuálním skandálu podílel velkou měrou, internet nám kvůli situaci opět vybouchnul. Podle nás není pozdvižení úplně pochopitelné, situace se má totiž následovně: Jestliže dá uživatel přístup k jeho mailům, jsou tu lidé, kteří toho neváhají zneužít. Řada lidí totiž potvrzuje prakticky cokoliv, aniž by si přečetli třeba jen základní informace o povolení. Podobné případy pak na uživatele naskakují jako nepříjemná překvapení, po nichž se začnou děsit.

Pro nás je větším překvapením, že se do zpráv nedostanou jen algoritmy pro zisk big data, ale i lidští zaměstnanci. Například společnost Return Path si založila svůj obchodní model na sběru informací z mailů za účelem marketingových kampaní. Následně tato data prodávají za velké peníze. Podle všeho se mohli dostat až ke dvěma milionům mailů, přičemž až k osmi tisícům z nich se mohli zaměstnanci bez omezení dostat. Zvláštní.

Měli byste si nicméně uvědomovat, co povolujete a co zakazujete. Jestliže nedáváte pozor a klikáte na každé „ano“, firmy mohou vaše data zneužít. Google naštěstí umožňuje, abychom i zpětně zablokovali cestu a zrušili povolení, které jsme již jednou dali. Jestliže rozpoznáte, že dáváte data někomu nepatřičnému, můžete vše napravit.

Apple představil svou stránku pro data a soukromí, kde můžete vidět, jaká data o vás firma má.

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.