imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kdy bude další letošní Keynote?


I když na akci čekají miliony lidí po celém světě, nedá se s naprostou určitostí říct, jestli bude další letošní Keynote s novými produkty řady Mac. Ale měli byste si vsadit!

V redakci jsme přesvědčeni o tom, že ještě tento rok dočkáme další velké akce. Dokonce v to věří i ti, kdo jsou obvykle skeptičtější. Opravdu bychom si přáli představení nových produktů Mac. Přestože se MacBooky Pro dočkaly tichého updatu již na konci léta, i Tim Cook přiznává, že je rodina Mac trochu opomíjenější řadou ve firmě.

Nejvíce se mluví o druhé Keynote, jež bude po iPhonech zaměřena právě na Mac. Čekáme však i nové iPady Pro (ve stručnosti můžeme říct, že se většina spekulací shoduje na designu iPhone X).

Nejzajímavější na všem je, že by datum mohlo počítat s datem vydání iPhonu XR. Předobjednávky zařízení, jež je označováno za nejžádanější produkt letošního roku, začínají 19. října, prodeje pak 26. října. Případný update Maců by však mohl vzít vítr z plachet prodejů iPhonu XR. Jsme si jisti, že by se něco podobného Applu opravdu nelíbilo.

Vedle toho je mezi 23. a 25. říjnem konference Jamf. Jamf je systém, který pomáhá středním a velkým podnikům se správou zařízení od Applu. Podle obsahu oficiálních stránek jejich řešení používá přes 15 tisíc firem. To je pochopitelně zásadní cílová skupina.

Jestliže se podíváme na tabulku níže, vidíme, že se podzimní eventy odehrávají hlavně ve druhé polovině měsíce. Lonský rok byl výjimkou. V roce 2016 šlo o poslední týden měsíce. Vzhledem k udržování trendů a napojení na americký trh bychom si právě na tohle vsadili.

Co víme jistě: pozvánky na event chodí týden předem, druhý týden října je tak nepravděpodobný. Jestliže o pozvánce nebudeme psát následující týden, prohrají ti, kdo si vsadili na třetí týden. Čtvrtý týden je dost nabitý. Listopad je zase blízko k vánoční sezoně, takže pomalu dochází čas. Z tohoto pohledu jsou pravděpodobné tiché updaty…

A proč na tuto Keynote čekáme jak na příchod Mesiáše? Protože se zákulisní informace shodují na následujícím:

  • Update iMacu – neproběhl již 485 dní (pokud nebudeme počítat iMac Pro)
  • Update Macu mini – neproběhl již 1448 dní, nechte něco být, prosím! (Pokud přijde, bude dražší…)
  • Facelift MacBooku levnější verzí, jež nahradí MacBook Air.
  • Nový iPad Pro ve velikostech 12“ a 11“.
  • Něco zvláštního, sen pro fanoušky! Produkt, na který čekáme tak dlouho, jako AirPods 2, AirPower, nový HomePod nebo iPhone SE 2 (sranda)

Zajímavých je taky několik zpráv o tom, že bychom se v roce 2019 měli dočkat nového Macu Pro. AppleInsider sází na to, že se Keynote odehraje 25. října. Tim Cook by měl navíc ideální příležitost, kde promluvit o vysokých prodejích iPhonu XR. Tak se těšme!

Zdroj: AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.