imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kdy se dočkáme iOS 12?


Středeční Keynote je za námi, ale o nejnovějších operačních systémech toho stále moc nevíme. Kdy si budu moci konečně stáhnout oficiální iOS 12? Odpověď naleznete zde!

Zkušení uživatelé a fanoušci Applu zřejmě ví, že společnost nemá moc ve zvyku šířit na iPhone Keynote informace o operačních systémech oznámených na WWDC. Letos se jedná o systémy iOS 12, macOS Mojave, watchOS 5 a tvOS 12.

Spousta lidí si toho ale vědoma není a neví, proč jim jejich zařízení nenabízí možnost aktualizace. Naštěstí pro ně máme dobrou zprávu, vlastně dvě.

  1. Apple na Keynote oznámil oficiální datum vydání iOS 12.
  2. Stačí přežít následující víkend.

Nechceme to zbytečně natahovat, tudíž zde je vše potřebné:

iOS 12 bude oficiálně vydán v pondělí 17. září.

V tento den dojde také k vydání watchOS 5 a tvOS 12. Na macOS Mojave si bohužel musíme počkat do 24. září, ani toto datum ale není nijak daleko.

Přesnou hodinu vydání Apple neuvádí, většinou jsou ale systémy uvolňovány od 19.00 SEČ.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.