imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

apple pencil

Kdy vyměnit hrot Apple Pencil?


Tak jako u všech součástek je potřeba čas od času vyměnit i hrot Apple Pencil. Jak ale poznat, že nadešel čas?

Spotřeba hrotů samozřejmě závisí na samotném uživateli a způsobu použití. Každopádně byste měli počítat s tím, že hrot Apple Pencil je spotřební produkt.

Také berte na vědomí, že používání různých ochranných fólií urychluje opotřebení hrotu, zejména těch s matným povrchem. Matný povrch ochranné fólie volí velká řada uživatelů, jelikož se více podobná tradičnímu papíru a kreslení je daleko přirozenější. Pokud používáte matnou ochrannou fólii a kreslíte několik hodin denně, hrot byste měli vyměňovat každé 2 až 3 měsíce.

apple pencil

Pokud ochrannou fólii nemáte a ani Apple Pencil moc často nepoužíváte, bude stačit výměna po 6-12 měsících. Ztmavnutí hrotu je po čase přirozené, jelikož celou dobu sbírá veškeré nečistoty na displeji. Ztmavnutí ale ještě neznamená potřebu ho vyměnit. Tu vám napoví viditelná kovová část. V takovém případě na nic nečekejte a hrot vyměňte, aby nedošlo k poškození iPadu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.