imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

apple tmavý mód

Kód naznačuje příchod plnohodnotného tmavého módu pro macOS


Neoficiální verze Dark Modu je v macOS dostupná již od verze El Capitan, nyní se ovšem ve zdrojovém kódu WebKitu objevily známky plnohodnotného tmavého módu.

Po této funkci podle nás touží uživatelé již od té doby, co se Apple zabývá vývojem operačních systémů. Někteří lidé nechtějí opravovat chyby, chtějí černý systém. Nezajímá je padající iMessages, pokud je na černém pozadí. Napadnutelnost rootu je prkotina, hlavně, aby již nemuseli žít bez tmavého módu!!!

apple tmavý mód
To je vše? Jen Dock a menu bar?

Odpovědí Applu je tmavě zbarvený Dock a menu bar. Nicméně se zdá, že se konečně blýská na tmavší časy.

Podle všeho vyjde s verzí macOS 10.14 oficiální Dark Mode.

Vývojář Guilherme Rambo si známek tmavého módu všiml při procházení kódu WebKitu. WebKit je engine stojící za Safari na iOS a macOS. Od roku 2005 je jeho zdrojový kód otevřený a všichni uživatelé ho mohou libovolně zkoumat. A přesně to dělal i Rambo, který doufal, že v něm nalezne informace o nových systémech naplánovaných na červen.

iphone tmavý mód

Kdo hledá, najde. Nalezená část kódu naznačuje možnost adaptovat renderování webové stránky na základě efektivního vzhledu aplikace. Vzhled ovlivňuje podobu prvků uživatelského rozhraní, jako jsou tlačítka a seznamy, podle nastavení systému. Těch je v tomto případě víc, světlý, nebo tmavý.

Podle všeho by si tedy mohli uživatelé v budoucnu vybírat vzhled operačního systému, včetně tolik očekávaného tmavého módu!

Zatím samozřejmě není vůbec jisté, že tmavý mód s macOS 10.14 opravdu dorazí, podobná API může být ovšem podle Ramba pozitivním znamením. Bohužel se nic podobného pro iOS nenašlo, ačkoliv by byl tmavý mód na iPhonu X a jeho OLED displeji úchvatný.

iphone tmavý mód

Doufejme, že se brzy tmavého módu dočkáme a naše oči konečně zalije klidná tmavá barva…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.