imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone

Kolik času trávíte používáním různých aplikací?


Na iPhonu se dá strávit klidně celý den. Jaké aplikace ale používáte nejvíc? S pomocí následující metody to velmi snadno zjistíte.

Někteří uživatelé se budou možná po přečtení tohoto článku cítit trochu trapně, pokud zjistí, že telefon používají 4-5 hodin denně a navíc většinu času na Facebooku a Messengeru.

like

Průměrný uživatel stráví na svém telefonu 2-3 hodiny. Mezi nejčastější aktivity patří kontrola počasí, SMS, e-maily, čtení novinek, brouzdání po internetu a sledování videí. Vzhledem k tomu, že před 10-15 lety jsme ten stejný čas trávili nad jinými médii, například noviny, televize a rádio, nejsou 2-3 hodiny na posílání e-mailů a brouzdání po internetu až taková hrůza.

Jak ale zjistit, kolik přesně se svými aplikacemi trávíte času? Požadovanou informaci naleznete pod využitím baterie:

  1. Otevřete Settings.
  2. Sjeďte dolů do menu Battery.
  3. Počkejte na načtení detailní diagnostiky baterie a v menu klikněte na hodiny.
čas aplikací

V seznamu naleznete dva typy dat: „on screen“ a „background“. Důležitější je samozřejmě „on screen“ čas, který představuje aktivní používání aplikace. Součtem obou hodnot dostanete celkový čas.

Poznámka: Na přiloženém obrázku je vidět vysoká hodnota času na pozadí u YouTube, ačkoliv by na pozadí aplikace při zamčeném telefonu vůbec běžet neměla. Pokud někoho z našich čtenářů napadá, čím to může být způsobeno, neváhejte se s námi o svůj názor podělit.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.