imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

iphone

Kolik iCloud účtů může být aktivováno na jednom zařízení?


Když prodáváte, kupujete nebo jen přenecháváte členům rodiny svůj iPhone, můžete narazit na zvláštní problém. Na jedno zařízení lze zaregistrovat pouze tři Apple ID. Co to přesně znamená a jak to vyřešit? Čtěte dále.

Tento fenomén je založen na propojení Apple ID a účtu iCloud. Tyto dvě věci nejsou to samé, ačkoliv jsou si velice podobné. Kvůli omezení umožňuje Apple zaregistrovat na jedno zařízení pouze tři Apple ID. To může znamenat problém, pokud si chcete jakožto nový uživatel Applu zaregistrovat nový účet a s ním i iPhone.

Pravděpodobně jde o to, že účet iCloud je propojený s každým novým Apple ID, což s sebou přináší 5 GB zdarma. Pokud vám stanovený limit nestačí, můžete si samozřejmě zaregistrovat účet na jiném zařízení, a poté se s ním přihlásit na tom svém.

icloud

Když si zakládáte nové Apple ID, propojíte ho také se svým zařízením. Zároveň s tím se vytvoří i nový iCloud účet. Pokud předchozího uživatele požádáte, aby dané zařízení od svého Apple ID odebral, měl by být problém s omezením vyřešen. Nejjednodušší je tedy se přihlásit na icloud.com a požádat bývalého uživatele o odstranění zařízení z jeho seznamu.

Může se ovšem stát, že ani to nepomůže. V takovém případě byste měli kontaktovat českou podporu Applu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.