imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Koncept hudební aplikace pro iOS 12


Zbývá nám již jen několik měsíců do chvíle, kdy Apple na letošním WWDC představí iOS 12. Během čekání se nadšení designeři pouštějí do tvorby konceptů, jak by mohl nový systém vypadat. Tentokrát se zaměřili na hudební aplikaci a podrobili ji plastické operaci v Photoshopu.

Když byla vydána současná verze designu, srdce konzervativnějších uživatelů se zastavilo. Barvy, tučné fonty, rozložení a logická struktura – vše bylo zcela jiné, než jak tomu do té doby u Applu bývalo. Apple dodnes změnil řadu věcí, aplikaci zjednodušil, my si navíc na nový interface rychle zvykli.

Nicméně to neznamená, že by trocha úprav uškodila. To je pochopitelně potřeba ze strany Applu, nicméně autoři youtubového kanálu Litaya vytvořili dvouminutové video s konceptem.

Nečekejte revoluční změny. Základní podoba prostředí zůstala zachována. Nicméně se objevilo několik nových funkcí, jako třeba posuvník pro hlasitost, jenž můžete vyvolat pomocí 3D Touch. Změnil se třeba i systém hodnocení písniček, kdy místo hvězdiček získáte intuitivnější možnost pro zpětnou vazbu.

Je jasné, že se v konceptu objevuje i dlouhé roky kýžený Dark Mode. Apple by měl opravdu zvážit, jestli by vzhledem k obrovské poptávce s něčím podobným již neměl přijít. Podle našeho názoru by tmavý režim fungoval velmi dobře zejména s iPhonem X a jeho ostrůvkem pro TrueDepth kamerku.

Tvůrci spolu s konceptem přinesli i několik prvků z minulosti, jako třeba starý dobrý Cover Flow. Skutečně nás mrzelo, když v roce 2015 tato drobnost s příchodem iOS 8.4 skončila. Nešlo jen o praktickou stránku, ale šlo o parádní pocit. Něco, jako byste si procházeli vinylovými deskami.

Jak se koncept líbí vám? Chtěli byste, aby něco podobného nahradilo aktuální hudební aplikaci?

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.