imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Končí Ming-Chi Kuo, nejslavnější prorok světa Applu


Vypadá to, že Kuo, člověk s nejspolehlivějšími zdroji mezi dodavateli Applu, s americkou společností končí. K situaci se vyjadřuje i Mark Gurman, druhý nejvýraznější zástupce světa zákulisních informací.

Noviny China Times přinesly informaci, že král zákulisních informací Applu po šesti a půl letech opouští svou pozici v KGI Securities. Analytik skončil 27. dubna.

Naši pravidelní čtenáři jej jistě dobře znají, však právě od něj vzešla řada informací, jež se následně při představování produktů potvrdily. Analytik samotný je však stejně mysteriózní jako jeho zprávy. Vždy se vyhýbal záři reflektorů, na internetu prakticky nenarazíte na jeho fotku. Jen málokdy pak dával rozhovory. Jde o ducha, jehož existenci potvrzují pouze digitální důkazy jeho práce.

S jistotou víme pouze to, že pracoval pro KGI Securities, což je druhá největší analytická společnost na Tchaj-wanu, jež se na trhu pohybuje přes 30 let. V roce 2010 pak psal pro technologický magazín DigiTimes. I když společnost opustil, do dvou měsíců zjistil všechno o představení 11“ MacBooku Air a čtvrté generace iPodu touch v roce 2010.

Vedle samotného faktu, že je Kuo trochu záhadný, věděl prakticky všechno. Analytik má skvělé vztahy s nejlepšími zaměstnanci mezi dodavateli Applu. Je vysoce pravděpodobné, že má své vlastní zdroje i přímo v americké firmě.

Obecně je brán jako nejspolehlivější zdroj kolem nadcházejícího vývoje Applu, stejně tak ho berou i v tomto odvětví. Druhý z dvojice nejznámějších proroků, Mark Gurman, jeho odchod okomentoval následovně:

Bylo by těžké spočítat, kolik zařízení Applu odhalil ještě před představením. Tima Cooka a zbytek firmy tím doháněl k šílenství.

O důvodech odchodu příliš nevíme. Klidně za tím může být Apple, konkrétněji jeho přísná politika ohledně vynášení informací – prostě mohl ztratit své zdroje. Nebo ho jednoduše celá hra přestala bavit a chce zkusit něco nového.

Kuo nezmizí úplně, podle China Times bude pracovat jako analytik pro ostatní ambiciózní účastníky trhu. Není jasné, nakolik se však bude dále zabývat věcmi kolem Applu. Třeba se za pár týdnů či měsíců vrátí s pěkným košíkem zákulisních informací.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!