imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Konec 32bitových aplikací přichází i na macOS


Vývojáři si už nemohou říkat: „Odložím to na zítřek.“ Od teď všichni uživatelé přesně vědí, zda konkrétní aplikace dostala, nebo nedostala svou 64bitovou verzi. Brzy totiž 32bitové programy přestanou být kompatibilní s macOS. Času na nalezení optimální alternativy či na vydání odpovídají aktualizace je však dost.

Minulý rok Apple pročistil App Store na iOS, odstranil staré a zanedbané aplikace, které se nedočkaly 64bitové verze. Výsledky můžeme sledovat, před několika dny jsme přinesli novinku o tom, že poprvé v historii celkový počet aplikací v App Storu klesnul. Nová pravidla jsou však přijímána pozitivně, ve většině případů jsme se totiž zbavovali jen odpadu.

Apple nyní varoval i vývojáře pro macOS, že nastane podobná situace jako v případě App Storu – když program nesplní požadavky, nebude moci být ani v oficiálním obchodu pro macOS. Včera přišlo nové varování a vše vypadá prakticky totožně:

S vydáním macOS High Sierra 10.13.4 bude při prvním spuštění uživatel upozorněn, že aplikace nemá 64bitovou verzi, a uvidí upozornění, že aplikace není optimalizována pro jeho Mac.

Připomínáme, že nové aplikace zaslané do Mac App Storu musí podporovat 64bitů a od června 2018 musí tuto podporu mít i všechny aktualizace a existující aplikace. Jestliže svou aplikaci distribuujete mimo Mac App Store, velice doporučujeme podporu 64bitových verzí, aby byla zajištěna možnost fungování vašich aplikací na nadcházejících verzích macOS.

V základu je tedy situace skutečně velice podobná – vývojáři, kteří své programy neaktualizovali, tento fakt nebudou moci skrývat. Uživatelé díky tomu budou mít spoustu času, aby si před app-okalypsou našli odpovídající náhradu.

Neměli byste se přitom moc obávat. Je velice nepravděpodobné, že u vámi používaných aplikací najdete nějakou, jež by nesplňovala kritéria. Pokud se přesto chcete přesvědčit, můžete tak samozřejmě učinit.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.