imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Konec problémů s bateriemi od Applu


Alespoň v to upřímně doufáme, jelikož Apple zakoupil zařízení na testování baterií od jednoho z největších specialistů na světě, který mimochodem spolupracuje i s Teslou. Když se zadaří, možná iPhony 8 nebudou mít okamžitě vybité baterie při prvních náznacích zimy…

Výborné rozhodnutí, alespoň to si můžete pomyslet při čtení informací o nové spolupráci. Je totiž jedno, jak krásný bude bezrámečkový OLED displej, jak perfektně bude fungovat čtečka otisků prstů v displeji nebo jak perfektně bude telefon fotit, pokud všechno nedokáže utáhnout odpovídající baterka. Říká se, že každý řetěz je tak silný, jako je jeho nejslabší článek, a na trhu s telefony tomu není jinak. Baterie u iPhonu se každým rokem dostávají blíže a blíže k tomu, abychom je nejslabším článkem mohli nazvat.

01_no_more_iphone_battery_problems

Zaprvé se pořád nabízí otázka, proč nemůže baterka vydržet déle než jeden dva dny. Telefony používáme dekády, ale výdrž se jen zhoršuje. A to už vůbec nemluvíme o krátké životnosti článků, měli bychom mít alespoň možnost je vyměnit. Rozhodně by pak telefon neměl v zimě přijít o 80 % kapacity své baterky… Jsou tu problémy a Apple si je jich dle všeho vědom, rozhodl se tedy pro nejlepší možné řešení.

Kdo je nekorunovaným králem na trhu s bateriemi? Ano, Tesla. Během posledních čtyř let se zvýšila životnost jejich článků na dvojnásobek. Je to pochopitelné, životnost baterky je totiž u elektrických aut zcela zásadní. Potlesk však nejde pouze za Teslou, výzkum a vývoj byl z velké části výkonem další firmy – Novonix. Tým vede dobře známý Jeff Dahn, který pomohl vývoji řadou svých vlastních invencí. Vedle mnoha dalších se podílel třeba na vývoji li-iontových baterií, dnes nejpoužívanějšího typu v telefonech.

02_no_more_iphone_battery_problems

Klíčem k úspěchu je fakt, že se firmě podařilo objevit metodu, skrz kterou zvládají baterie efektivně testovat. K tomu účelu vytvořili speciální, extrémně přesné, 40kanálové testovací zařízení se zabudovaným teploměrem a maximálním proudem 2 A na každý kanál a regulátorem napětí v rozmezí od 0 do 5 V. V zařízení nechybí ani extrémně komplexní systém pro nahrávání dat.

Apple teď koupil hned několik těchto zařízení.

Díky bohu…

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!