imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

ios 12 beta

Konečně je tu první veřejná beta iOS 12


Veřejná beta nového systému iOS 12 přišla o několik dní dříve, než jsme předpokládali. Na macOS Mojave si nicméně budeme muset ještě chvíli počkat.

Nový iOS 12 měl být podle očekávání mnohem skromnější, nakonec ale přinesl spoustu vzrušujících novinek. Například zrychlení starších zařízení, nové AR funkce, předělané nativní aplikace, statistiky pro Digital Health, FaceTime aktualizace, skupinové notifikace nebo nové a vylepšené algoritmy aplikace Fotky.

Systém je momentálně dostupný v beta verzi a oficiální vydání se očekává na podzim. Do té doby si mohou novinky vyzkoušet vývojáři a zvědaví uživatelé. Nezapomínejte ale, že beta je pořád pouze beta a ta může zahrnovat nějaké chyby. Instalaci tedy nedoporučujeme na vaše hlavní zařízení.

ios 12 beta

Apple v noci představil tolik očekávanou veřejnou betu, díky které si mohou nový operační systém vyzkoušet naprosto všichni. Tato verze je totožná s týden starou druhou vývojářskou betou. Podle recenzí je systém poměrně stabilní, baterii nijak abnormálně nezatěžuje a poskytuje kompletní uživatelské zkušenosti.

Ačkoliv s veřejnou betou iOS v minulosti přicházela i veřejná beta macOS, na Mojave se stále pracuje. Ani na tu ale snad nebudeme muset čekat dlouho.

Své zařízení můžete aktualizovat v Nastavení > Obecné > Aktualizace softwaru. Jestliže váš telefon či iPad nezobrazují novou verzi, chyba je na straně vašeho beta profilu. Odstraňte z něj své zařízení a pokračujte dále.

Aktualizace by neměla znamenat žádnou ztrátu dat, pro klid v duši ale všem doporučujeme udělat preventivní zálohu. Data si můžete uložit na iCloud nebo na svůj počítač přes iTunes. Opravdu pečliví uživatelé mohou samozřejmě zvolit obě varianty.

ios 12 beta

iOS 12 je dostupné pro následující zařízení: iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, iPad 5. gen., iPad 6. gen., iPad Air, iPad Air 2, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro 9,7″, iPad Pro 12,9″, iPod touch 6. gen.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.