imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Kontrast – krásná logická hra pro iPhone


Vývoj her lze brát jako formu umění, nicméně v případě hry Kontrast se jedná o úplně jinou úroveň. Hladké linie a vzrušující tvary zabalené do logické hry.

Rád brouzdám po App Storu a hledám nové hry. Díky každodenním tipům to už ovšem není taková výzva. Právě tak jsem ale narazil na Kontrast, což je vzrušující experiment, který se za 25 korun rozhodně vyplatí.

Hra vám představí jednoduché kresby a tvary. Jelikož se bavíme o logické hře, neočekávejte žádnou akci. Určitě si ale potrápíte mozkové závity a pokocháte se nádhernou grafikou. Cílem je dostat dané tvary na požadované místo, což zpočátku nebude představovat žádný větší problém.

V každé úrovni budete čelit různým interaktivním prvkům jako šroubky, lampičky a katapulty. Prozkoumáváním postupně zjistíte, čím lze otočit, co lze zapnout a co může explodovat.

Hra nabízí celkem 7 úrovní, které lze zvládnout za cca 35-40 minut. Může se vám to zdát jako málo, hra ovšem kombinuje surrealistické umění a logiku, díky čemuž si budete každou úroveň pouštět stále dokola, abyste mohli obdivovat zázraky tohoto mistrovského díla.

Stáhnout Kontrast z App Storu (iPhone, iPad za 25 Kč)

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.