imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Konvertujte formáty z iWorku do kompatibilních s Office


Pages, Keynote a Numbers. Trojice programů, kvůli které naskakuje husí kůže všem uživatelům Windows, kteří mnohdy ani netuší, jaké dokumenty z nich mohou vylézt. Máme pro vás rychlý tip, jak v nich udělat soubory, jež jsou kompatibilní z balíčkem Office.

Jestliže vytvoříte prezentaci v Keynote a uložíte ji, výsledný soubor má příponu .keynote. V balíčku Office můžete vždy zvolit formát, v němž se nakonec jednotlivé výtvory uloží. Buď jde o prostě .ppt nebo .pptx, ale vybrat můžete třeba i .odt nebo univerzální PDF.

To samé lze však udělat i v iWorku. Místo „Uložit“ však vyberete možnost „Exportovat do“ v menu Soubor. Zde si zvolte příponu dle chuti, najdete tu nejen PDF nebo starší formáty z Keynote, ale i kompatibilní formáty právě s Office. Ve vyskakovacím okně zvolte „Rozšířené možnosti“, kde máte i .ppt či .pptx. Takže i bez Office zvládnete bez problémů vytvořit dokumenty kompatibilní s tímto balíkem.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.