imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

ai fotka

Která z těchto fotografií je skutečná?


Umělá inteligence nás nepřestává ohromovat. Podívejte se na následující uměle vygenerované fotografie.

Následující obrázky byly nahrány na Twitter, kde můžete vidět originál a verzi vygenerovanou umělou inteligencí.

ai fotka

Výsledek je ohromující. Výsledné fotografie přitom nebyly člověkem nijak upravovány. Umělá inteligence měla naprosto volnou „ruku“.

Ohledně umělé inteligence panují v posledních dnech dva rozdílné názory. Pozitivní názor zastává například Mark Zuckerberg: dalším krokem je nesmrtelnost. Na druhé straně barikády stojí Elon Musk, který tvrdí, že se blížíme velice nebezpečné hranici a nekontrolovaná umělá inteligence by mohla v budoucnu znamenat nezměrné problémy.

Stačí se podívat, jaké problémy tvoří dezinformační weby. Již nyní ovlivňují miliony lidí. Co se stane, až budou moci vyrábět podobné, od reality nerozeznatelné obrázky?

Samozřejmě se hned nemsuíme strachovat apokalypsy a v televizi lze stále poměrně snadno uměle vytvořený obrázek poznat. A to se ani nebavíme o videích. Jako důkaz (a rozveselení) může posloužit video s obrázky koček:

A pro milovníky psů:

Více příkladů nalezete v použitém zdroji. Zajímat by vás mohl také náš článek o strojovém učení.

Zdroj: Nvidia

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.