imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kterou aplikaci jste stáhli jako úplně první?


App Store včera oslavil své desáté narozeniny, je tak ideální čas na trochu nostalgie. Pojďte se také podívat na to, kterou aplikaci jste na svůj iPhone nainstalovali jako vůbec první.

V posledních dnech se objevila řada článků na téma desátých narozenin App Storu – Apple slavil statistikami, další firmy například sbíraly data ohledně popularity aplikací tehdy a dnes. Jednoduchým důvodem je fakt, že App Store včera, tzn. 10. července, oslavil své desáté narozeniny. Nechme se tedy pohltit nostalgií a podívejme se na to, které aplikace jste do svého iPhonu (případně iPadu či iPodu) stáhli jako vůbec první.

Naštěstí nepotřebujete úžasnou paměť, App Store má informaci uchovanou (pokud tedy od té doby aplikace z digitálního obchodu nezmizela). Abyste se podívali, stačí:

  • Otevřít App Store.
  • Kliknout na ikonku svého účtu.
  • Otevřít nabídku Koupené (objevují se zde všechny v historii stažené aplikace).
  • Sjet úplně dolů.
  • Nyní vidíte aplikace, které jste pomocí svého Apple ID stáhli jako vůbec první. Dokonce zde naleznete i datum stažení.

Jakou aplikaci jste stáhli jako první vy? Podělte se s námi v komentářích.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.