imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: 16“ MacBook Pro by mohl dorazit ještě letos


Od jednoho z nejspolehlivějších proroků o Applu máme překvapivou novinku. Letos má být totiž obnovena nabídka MacBooků Pro.

Ming-Chi Kuo dnes ráno vypustil novou bombu, která je vidět až z druhé strany sluneční soustavy. V krátké zprávě informoval o zařízení, jež by mohlo přijít už letos. Je tu však více překvapení, jako AirPods nabíjecí iPhony či 6K monitory.

Pro lepší přehlednost vše rozebereme ve vlastních článcích. Začněme příchodem Macu…

Oproti iPhonům nejsou MacBooky aktualizovány tak často. Rozhodně se nová generace neobjevuje každý rok, radikálnější změny přicházejí až po třech čtyřech letech. MacBooky Pro vypadají stejně už věky, veškeré změny probíhají pod kapotou. V roce 2016 udělal Apple velký krok a zásadně proměnil podobu zařízení. Jednou ze změn bylo třeba odstranění ikonického svítícího loga na víku notebooku.

Skoro bychom až odhadovali, že se dalších deset let budeme setkávat se změnami jen uvnitř: více RAM, lepší procesor, rychlejší SSD a tak. Ming-Chi Kuo však předpovídá velkou změnu již letos.

Nejzajímavější novinkou má být 16“-16,5“ MacBook Pro. Bylo velkým krokem, když Apple v roce 2012 ukončil výrobu 17“ MacBooku Pro. Teď se mohou zaměřit na uživatele, kteří potřebují větší displej. Venku nejsou žádné další detaily, Kuo jen zmínil, že i pro 13“ verze bude možnost 32 GB RAM.

To ale není vše. Když už jsme u Maců, mohl by se podle jeho slov na konci roku objevit i modulární Mac Pro. Tak, jak Apple slíbil. Jestliže tak nebudou žádné velké změny v plánech, Apple by mohl dodržet původní rozvržení. Vedle příchodu nového Macu Pro by se Apple mohl vrátit i na trh s monitory. O tom se ale brzy rozepíšeme více…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.