imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone x

Kuo: 6,1″ iPhone by mohl být nesmírně levný


Cenovka nového zařízení by mohla spoustě uživatelům vykouzlit úsměv na tváři. Známý prorok Applu nahlédnul do budoucnosti a z ní vytáhl několik informací o chystaném 6,1” iPhonu.

Rychlá rekapitulace: v podstatě všechny důvěryhodné zdroje se shodují, že na podzim přijdou tři nové modely iPhonu. Nástupce iPhonu X s 5,8” OLED displejem, Face ID, bez rámečků a vším ostatním. Větší bratr „iPhone X Plus“ s 6,5” a stejnými vlastnostmi. A konečně 6,1“ velké zařízení s bezrámečkovým LCD displejem, Face ID a za nižší cenu.

První dva modely nás jen těžko něčím překvapí. Budou pravděpodobně skoro stejné jako iPhone X, akorát o něco chytřejší, výkonnější a v případě modelu „Plus“ o něco větší. Nesmírně zajímavý by ovšem mohl být právě 6,1” model, který bude letošním překvapením. Náš přítel Ming-Chi Kuo nicméně na rozlousknutí tohoto překvapení urputně pracuje.

iphone 2018

Před časem odhadoval, jak by mohl nový telefon vypadat, nyní přichází s dalšími detaily. Podle něj bude začínat cena 6,1” iPhonu na 550 dolarech. To je výrazně méně než 700 dolarů v případě iPhonu 8 a vůbec se to nedá srovnávat s 1000 dolary za iPhone X. Takové peníze stál iPhone hodně daleko v minulosti.

A to není vše. Novinka by mohla dokonce podporovat Dual SIM. Podporu dvou SIM karet vyžaduje celá řada uživatelů, zejména v Číně, kde je naprosto běžné mít několik telefonních čísel. Mohlo by se tak jednat o klíčovou vlastnost pro expanzi na asijský trh. Z technologického hlediska by bylo nejelegantnější e-SIM řešení, podle Kua ovšem Apple zůstane u toho klasického.

iphone x

K tématu se v minulosti vyjádřil také Mark Gurman:

Konečné rozhodnutí k této vlastnosti ještě nepadlo a Apple může počkat na e-SIM technologii, která bude schopna připojovat telefon k několika sítím bez nutnosti fyzického čipu. Apple chtěl takovou technologii předvést již v minulosti, operátoři se tomu ovšem brání a Cupertino jejich podporu potřebuje. Dual SIM může představovat určitou formu kompromisu.

Kuo si troufá předpovídat také čísla prodeje. Mezi 3. kvartálem 2018 a 3. kvartálem 2019 by se mohlo prodat 100 až 120 milionů jednotek.

iphone x

Jak se zamlouvá 6,1” bezrámečkové zařízení za 550 dolarů vám?

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!