imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: Apple Car by mohlo dorazit za pět let, Apple Glass za dva roky


Ming-Chi Kuo je zpátky a opět nám prozrazuje informace ze zákulisí. Podle něj se můžeme začít těšit na novinky.

Ming-Chi Kuo se vrátil z krátké pauzy vyvolané změnou práce, naštěstí ho celá situace nepřinutila přestat přinášet více informací o Applu. Nyní se podíval do vzdálenější budoucnosti a místo zpráv o iPhonu jsme zjistili několik detailů o produktech, jež mohou určit další vývoj společnosti Apple.

Bavíme se o Apple Car a AR brýlích, které nabízejí rozšířenou realitu. První produkt je záhadnější, o existenci zatím kolují pouze dohady – půjde o software pro samořiditelná auta, nebo přímo o automobil? Apple v poslední době najal mnoho expertů s tímto zaměřením, je tak vysoce pravděpodobné, že se v zákulisí opravdu něco kutí.

Kuo se v tomto případě nepouštěl do věších detailů, jen předpověděl očekávaný příchod v rozmezí 2023-2025. To znamená minimálně pět let čekání, což však není tolik, když si uvědomíme, že jde pro Apple o zcela nový trh. Aspoň máme dost času, abychom si naházeli pár drobáků do pokladničky. Podle Kua Apple nepřichází pozdě kvůli dominanci na trhu, ale kvůli perfektnímu načasování.

Je možné, že se prostě čeká na to, až se hlavním tahounem trhu stane poptávka po elektromobilech. Apple by pak na vlnu naskočil stejně, jako se mu to před deseti lety povedlo v případě chytrých telefonů. Apple vlastní řadu doprovodných technologií, jako je AR, které mohou být jako konkurenční výhoda integrovány do automobilu. Navíc by se mohla opakovat situace, kdy je jak software, tak hardware v rukou jedné firmy. To je obrovská výhoda.

Když se dostaneme k Apple Glass, máme o projektu mnohem jasnější představu. Gurman už nám také prozradil spoustu věcí. Hodně nás však zajímá, co všechno zařízení dovede a jestli půjde o takové sci-fi, jak si představujeme. Kuo odhaduje příchod někdy v roce 2020. Když si ale uvědomíme, že výroba nabíječky trvala o rok déle, 2020 je možná trochu brzy…

Podle Kua, aktuálně zástupce TF International Securities, by se mohly tyto dva produkty na neustále rostoucím trhu služeb stát tím, co určí budoucnost Applu. Nedokážeme říct, zda to bude pravda, ale zrovna slovům tohoto proroka větříme hodně…

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!