imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: Apple pracuje na 6K monitoru


Podle analytika nebude letos představen pouze modulární Mac Pro, ale také příhodný externí displej. A bude bombastický.

Když jsme se nechali příjemně šokovat 16,5” MacBookem Pro a ohromit neprůhlednými skleněnými zády nových iPhonů, nadešel čas se konečně podívat na 6K monitor a trochu se zamyslet, jak by mohl fungovat v praxi.

Apple nemodernizoval Thunderbolt Display neboli vlastní externí monitor celou věčnost. V roce 2016 se Apple vyjádřil jasně:

Apple Thunderbolt Display končí. Dostupný bude na Apple.com, v obchodech Applu a v autorizovaných obchodech do vyprodání zásob. Pro uživatele Macu existuje několik skvělých možností třetích stran.

Ano, rozhodl se dál toto zařízení nevyrábět. Jeho rozhodnutí jsme moc nepochopili, protože monitory Applu byly opravdu super a výjimečné. Doporučené náhražky jsou sice fajn, ale k dokonalosti mají daleko.

Mohli jsme jen doufat, že si to časem rozmyslí. A dočkali jsme se. Po vydání nových MacBooků v roce 2016 musel své profesionální uživatele uklidnit. Oznámil, že někdy v roce 2019 představí modulární Mac Pro společně s monitorem.

V rámci nového Macu Pro – což je podle definice modulární systém – vyrobíme také profesionální monitor. – řekl Phil Schiller.

Až do této chvíle jsme netušili, jak by mohl takový profesionální monitor vypadat. Kuo se o něm ovšem zmiňuje ve své nejnovější zprávě.

Podle něj se bude jednat o 31,6” 6K mini LED monitor.

Že půjde o samostatné zařízení, které bude dostupné jen v jedné velikosti, potvrdil nedávno samotný Schiller. Mluvil totiž o zařízení v jednotném čísle. A velikost také není žádný extrém. Pokud se totiž jedná o monitor pro profesionály, jednoduše nemůže mít 21 palců.

Rozlišení 6K by mohlo být zlatým středem mezi cenou a životností. Monitorů se 4K a 5K existuje celá řada a velký comeback musí být opravdu něco, nicméně 8K už by bylo asi trochu moc.

Skvělý design můžeme brát jako samozřejmost. Důležitější jsou ale dostupné konektory. Apple slíbil, že bude při návrhu naslouchat hlasům profesionálů. Doufejme, že portů bude dostatek.

Další důležitou částí je cena. Vzhledem k tomu, že monitory LG UltraFine, které Apple doporučoval, jsou více než drahé, můžeme očekávat, že Apple nasadí podobnou cenovku.

Doufejme v nejlepší a těšme se na oficiální představení!

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.