imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: iPhone 2019 by mohl sloužit jako nabíjecí podložka


Nové iPhony by mohly dostat záda z neprůhledného skla, speciální navigační technologii, větší baterii a schopnost bezdrátově nabíjet jiná zařízení. A to jsme ještě nezmínili nové iPady, AirPower a AirPods…

Ming-Chi Kuo dnes ráno zveřejnil zprávu, která bude vířit vody internetu ještě nějakou chvíli. V jediné poznámce zmiňuje všechna zařízení, která lze letos očekávat. Hlavně mluví o věcech jako AirPods, iPhony jako powerbanky a 6K monitory.

Po Macu se tedy pojďme podívat na novinky ohledně iOS zařízení…

Nejprve tu máme výběr iPhonů pro rok 2019. Do této chvíle jsme věděli, že se design zřejmě moc nezmění, ale hardware by měl být silnější. Předpokládali jsme tedy prostý facelift. Pak ale přišel Kuo a kvůli němu už se nemůžeme zářijové události dočkat…

Kuo začíná svou zprávu potvrzením, že se žádných velkých designových změn nedočkáme a tři velikosti (5,8”, 6,1” a 6,5”) by tedy měly zůstat. Zařízení by ale měla dostat efektivnější Face ID díky silnější infračervené projekci a větší baterii.

Zadní strana iPhonů by mohla být z neprůhledného skla a ne klasického průhledného. Může se sice jednat pouze o designovou změnu, podle nás by ale nebylo sklo natolik odolné. Pokud se pak těšíte na USB-C, budete pravděpodobně zklamaní. Konektor Lightning zůstane u všech tří modelů. Došlo i na trojitý fotoaparát, jehož příchod potvrzuje mnoho různých zdrojů a začíná být čím dál jistější. Jistí si ale nejsme, která zařízení nový fotoaparát dostanou, pravděpodobně ale půjde jen o to největší.

A nyní k ještě zajímavějším věcem. Jednou z nich je Ultra-Wide Band anténa, která by měla pomoci s navigací a polohou uvnitř budov. Apple má na tomto poli více plánů. Dalším by mohlo být bilaterální bezdrátové nabíjení. To znamená, že by iPhony mohly sloužit také jako powerbanky. Například byste tedy mohli na iPhone položit Apple Watch nebo AirPods a ty by se začaly nabíjet.

Co se ostatních zařízení týče, potvrzuje Kuo známá fakta. Podle něj by měl dorazit iPad mini s dvěma dalšími základními iPady. Modernizace by se mohl dočkat iPod a v první polovině tohoto roku se snad dočkáme AirPower a AirPods s bezdrátovým nabíjením.

Čeká nás vzrušující rok 2019!

Zdroj: MacRumors 1, 2, 3

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.