imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo: iPhone XS Max je oblíbenější, než se čekalo


A to do takové míry, že podle Ming-Chi Kua je poptávka po něm 3-4x vyšší než po iPhonu XS. Nad očekávání dobře se vede také Apple Watch 4.

Veleznámý analytik Applu Ming-Chi Kuo se ve své poslední zprávě opět zmiňuje o poptávce na nová zařízení. Dle všeho se bude Applu letos nebývale dařit a může očekávat vyšší poptávku po svých zařízení, než plánoval.

Prvním zařízením je iPhone XS Max. Jedná se v podstatě o Plus model schovaný za jiné jméno. Obvykle Plus zařízení za klasickými modely v poptávce zaostávají, ovšem letos je tomu jinak. Úplně jinak.

Podle Kua je po iPhonu XS Max třikrát až čtyřikrát větší poptávka, nehledě na jeho vyšší cenu. Představení 6,5palcového obra tedy zřejmě šlápnutím vedle nebylo. Nejoblíbenější volbou je mimochodem 256GB verze. To ale asi Applu moc nevadí, jelikož zásoby 512GB pamětí nejsou nijak velké, protože takovou velikost dokáže Applu dodávat v patřičné kvalitě pouze Samsung. Co se barev týče, předobjednávkám vévodí zlatá a vesmírně šedá.

Apple může spokojen také s poptávkou po Apple Watch 4. Ta je prý mnohem vyšší, než očekával. Na druhou stranu to bohužel znamená, že dostupnost bude po nějakou dobu značně omezená.

Výrobní kapacity Quanta jsou už nyní plné a dokud nenaběhne masová výroba u Compal, situace se nijak závratně nezlepší. Zlepšení sby mělo dorazit v listopadu a období Vánoc by tak mělo být v bezpečí.

Prodeje iPhonu XR ještě nezačaly, ale Kuo věří, že půjde o trhák…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.