imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: možná dorazí nový iPad mini


Známý analytik předpovídá, že by mohlo dojít k modernizaci oblíbeného iPadu mini. Akorát ne letos…

Bývalý analytik KGI Securities momentálně pracující pro TF International Securities a nejlepší prorok o Applu, Ming-Chi Kuo, přináší dobré zprávy pro všechny milovníky nejmenšího iPadu:

Apple pracuje na vydání 5. generace iPadu mini.

To je důležité hned ze dvou důvodů. Prvním je situace na trhu, která naznačuje konec kompaktnějších a menších modelů. Druhým důvodem je fakt, že iPad mini, stejně jako iPhone SE a MacBook Air, má opravdu výborný poměr cena/výkon a jedná se tedy o skvělé vstupní zařízení do ekosystému Applu. Nehledě na to, že poslední verze iPadu mini byla představena v září 2015, tedy před více než třemi lety.

Podle analytikových zpráv bude nové zařízení odhaleno někdy během příštího roku. To by mohlo zahrnovat moderní procesor a displej ne moc nákladný na výrobu. Nepůjde tedy o mini iPad Pro, ale spíše o nové základní zařízení.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!