imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

kua apple siri

Kuo: Na obzoru zařízení s Apple Siri


Věhlasný analytik KGI Ming-Chi Kuo si myslí, že Apple představí na WWDC konkurenci pro Amazon Echo v podobě samostatného reproduktoru Siri.

Rivalita mezi osobními asistenty se přiostřuje, a ačkoliv byl Apple první, kdo přivedl umělou inteligenci širokému publiku, konkurence za tu dobu Siri dostihla. Nejzajímavějším počinem je pak Amazon Echo a osobní asistentka žijící uvnitř, Alexa. Amazon si usmyslel, že osobní asistentka, která nebude existovat pouze virtuálně, ale také fyzicky, bude sympatičtější a praktičtější. A podle všeho měl pravdu: Alexa slouží čím dál více rodinám v amerických domácnostech.

Situace je tak poměrně jasná, Apple by měl vytvořit něco podobného, zejména protože narůstá obliba zařízení HomeKit a centrální ovládací zařízení, které by rozumělo mluvenému slovu, by do tohoto ekosystému náramně zapadalo. Musíme si ale přiznat, že Siri se již dlouhou dobu žádného velkého vylepšení nedočkala: umí vám sdělit výsledky z kriketu a vypnout lampičku v obýváku, ve své aktuální podobě by ale nedávalo moc smysl ji hned stavět do pozice hlavního prvku pokoje.

kua apple siri
Dva velcí rivalové: Amazon Echo vlevo, Google Home vpravo.

Opravdu doufáme a věříme, že Apple neusnul na vavřínech a na Siri tajně pracoval. Klidně se může stát, že daleko chytřejší osobní asistentku na letošním WWDC opravdu představí. Pokud k tomu opravdu dojde, časem bychom nás kromě členů rodiny vítala také mluvící Siri žijící uvnitř stylového těla. Analytik KGI Ming-Chi Kuo také tvrdí, že reproduktor Siri by mohl být odhalen i v rámci tradiční červnové aktualizace operačního systému. Podle něj je pravděpodobnost této události vyšší než 50 %.

Tchajwanský analytik prý také zná přesné specifikace nového zařízení. Pokud má pravdu, pak bude mít excelentní zvuk se sedmi reproduktory a jedním subwooferem. Pohánět by ho měl čip z iPhone 6, nebo 6s, a samozřejmě bude kompatibilní s AirPlay.  Nikoho by pak nemělo překvapit, že Apple se bude snažit vytvořit daleko kvalitnější produkt než je Echo, což s sebou přinese vyšší cenovku. Přeci jen se bavíme o zařízení od Applu.

Sonny Dickson se pak dříve vyjádřil, že by se měl design s největší pravděpodobností podobat Macu Pro. Kuovy momentální informace to ovšem nepotvrzují. Kdo by měl nové zařízení vyrábět, není jasné: podle něj by tou šťastnou společností měl být Inventec, který již pro Apple vyrábí AirPods. Kuo odhaduje výrobní kapacitu na 10 milionů zařízení na první rok. To by bylo pro Apple dobré, jelikož to vypadá, že v roce 2018 se prodá více reproduktorů Echo než iPadů a cupertinská společnost tak musí nějakým způsobem převzít zpět své dominantní postavení na trhu.

Jak jsme zmínili dříve, Kuo si není úplně jistý, kdy k odhalení tohoto produktu opravdu dojde. Na WWDC o něm totiž nemusí padnout ani slovo, ale vývojáři mohou obdržet SDK, aby v případě zářijového odhalení proběhlo vše jako po másle, až se první zařízení dostanou k uživatelům. My osobně moc představení na WWDC nevěříme, už jen z toho důvodu, že mají všechny poslední projekty Applu zpoždění, upřímně ale doufáme, že se mýlíme.

Zdroj: 9to5mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Nejčtenější za minulý měsíc

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.