imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: Nadcházející iPady Pro přijdou s USB-C


Otázkou je, zda bude konektor jen na nabíječce, nebo přímo v zařízení. Náš oblíbený prorok se nebojí přicházet s informacemi ani den před vydáním nových iPhonů…

Téma přechodu Applu z Lightningu na UBS-C tu bylo vždycky, ještě více se diskuze rozjela po příchodu MacBooků Pro z roku 2016. Výsledkem jsou anekdoty, jako:

Ne, Apple z Lightningu na USB-C v blízké budoucnosti nepřejde.

Upřímně si bychom si vsadili, že předchozí věta bude pravdivá, jenže se nám opět rozhořela internetová horečka. Ming-Chi Kuo, který patří k nejpřesnějším prorokům ohledně vývoje Applu, totiž přinesl zprávu o tom, že nadcházející iPady Pro (dlouho očekávaná zařízení bez rámečků a s Face ID) se dočkají rozhraní USB-C.

Mnoho lidí si na základě zpráv myslí, že firma přejde na USB-C a zmizí Lightning konektor – že se dočkáme krásného, nového, unifikovaného standardu v této produktové řadě od Applu. Podle nás ale Kuo mluvil o tom, že nabíječka nebude mít na druhé straně USB-A, ale půjde o USB-C konektor. Ohledně přechodu už tu bylo spoustu zpráv a podle nás by šlo o skvělou inovaci.

Jediným zklamáním je, že podle Kua nové iPhony dorazí pouze s 5W nabíječkou a že výše zmiňované 18W nabíječky (vhodné pro rychlé nabíjení) dostanou jen iPady Pro. To by byla obrovská škoda.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!