imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

iphone

Kuo: největším hitem bude levnější 6.1″ iPhone


V poslední zprávě předpovídá uznávaný analytik KGI letos představenému iPhonu s LCD displejem a mnohem nižší cenou prodeje ve stovkách milionů. Zmíněný model by mohl nahradit iPhone 8 a iPhone 8 Plus.

Přední analytik Ming-Chi Kuo z Tchaj-wanu se stále drží názoru tří různých zařízení pro tento rok.

V tuto chvíli nejsou dvě vlajkové lodě až tak zajímavé a poslední zpráva se jich netýká. Takže jen pro připomenutí. Kuo předpovídá zařízení velmi podobné iPhonu X s OLED displejem, Face ID a vším dalším ve velikosti 5,8” a stejně vybavený model „Plus“ s enormním displejem 6,5”.

iphone

Třetí telefon a hlavní protagonista zprávy by měl s 6,1” displejem taktéž patřit mezi ty větší sourozence. Podle Kua by se mohlo jednat o telefon, který letos nahradí iPhone 8 a 8 Plus. Zahrnovat by měl celou řadu stejných funkcí s aktuálním modelem X – stejný design, Face ID atd. – nicméně bez dvojitého fotoaparátu, 3D Touch a OLED displeje.

To by mělo naznačovat příjemnější cenu. Podle Kua by mohla začínat někde na 700-800 dolarech, což je stejně jako iPhone 8 a 8 Plus. Takovou politikou by Apple dobyl celý trh.

Takových zařízení by se mohlo prodat 105-115 milionů, při vyšší ceně „pouze“ 95-105 milionů. Nový model by pak mohl představovat zhruba 50 % všech prodaných novinek. Za celý životní cyklus by se jich mohlo prodat až 200 milionů, což by byl více než dostatečný výsledek.

iphone

K celé této věci máme pouze jednu připomínku. Zmíněný koncept 6,1” zařízení by byl skvělý, nicméně v tomto případě by měla celá produktová řada začínat na velikosti až 5,8” jako NEJMENŠÍ zařízení. To nám připadá trochu moc, ale ještě uvidíme …

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!