imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: po iPhonu XR bude nižší poptávka


Známý analytik Applu tvrdí, že Apple prodá o 30 milionů iPhonů XR méně, než očekává. Ke svému tvrzení předkládá několik důvodů.

Ming-Chi Kuo, nejlepší analytik Applu v minulosti předpovídal, že díky nižší ceně a jen málo kompromisům bude iPhone XR hvězdou letošního výběru. Ve své poslední zprávě pro investory své myšlenky potvrzuje, nicméně několik detailů poupravil.

Očekávaný počet prodaných jednotek snížil ze 100 milionů na 70 milionů. Na první pohled se to může zdát jako ohromný pád, hlavním důvodem je ale větší poptávka po iPhonu XS.

Důvodů je ale více:

  1. Negativní dopad na důvěru zákazníků kvůli obchodní válce zejména na čínském trhu.
  2. Očekávání velké řady uživatelů na ještě dostupnější XR s dvojitou kameru a užšími rámečky.
  3. Konkurence v podobě Huawei a jeho série Mate 20.

Musíme ovšem dodat, že Kuovy odhady prodejů iPhonu XR se mohou měnit jako barvy na chameleonovi. Svůj první odhad změnil pouhý měsíc poté a nyní si vše opět rozmyslel. Je tedy možné, že i aktuálních 70 milionů se ještě změní.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!