imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: Příští rok by mohl dorazit dvojnásobek AirPods


Jeden z nejspolehlivějších analytiků Applu opět promluvil, tentokrát na téma bezdrátových sluchátek. Příští rok by mohlo díky obrovské poptávce dorazit až 28 milionů kusů.

AirPods jsou jedním z nejlepších produktů Applu za posledních několik let. Bohužel bylo hned zpočátku jasné, že americká firma nebude stíhat vyrábět dost kusů na to, aby pokryla poptávku. Nevíme sice, kolik se jich prodalo od posledních zveřejněných čísel, víme ale informace o kategorii Ostatní (kam sluchátka spadají) – tento sektor vygeneroval v posledním kvartálu příjem v hodnotě 3,2 miliard dolarů.

Není překvapením, že je Tim Cook ohledně budoucnosti nositelností pozitivní. Během posledního hovoru s akcionáři řekl k tématu následující:

Kombinace streamování hudby skrz Apple Music a AirPods je pro lidi na cestách skutečně kouzelným zážitkem. Jsme nadšeni startem těchto produktů. Ve skutečnosti celý náš segment nositelností vzrostl meziročně ve čtvrtém kvartálů o 75 %, ve fiskálním roce 2017 se pak dokázal dostát do Fortune 400.

Apple se nicméně rozhodl změnit svého hlavního dodavatele, místo společnosti Inventec je teď v hlavní pozici Luxshare. Čínská firma podle informací zlepšila systém sestavování a zvýšila i výrobní kapacity.

Bylo to nutné, jelikož AirPods dle všeho příští rok doplní bezdrátovou řadu produktů – mohli jsme je vidět vedle iPhonu a Apple Watch na AirPoweru (bezdrátové nabíječce Applu). Nevíme zatím, zda všechny modely dorazí se standardem Qi, nebo si budeme muset připlatit. Některé zdroje hovoří o tom, že bude možné zakoupit pouze nové pouzdro, což by představovalo obrovské množství potenciálních zákazníků z řad aktuálních uživatelů AirPods.

Uvedení AirPods bylo na konci minulého roku posunuté, celosvětově byl sluchátek nedostatek. Dnešní situace je přeci jen o něco stabilnější.

Zdroj: Macrumors

Věděli jste, že inspirací pro AirPods byla Temná strana Síly? O víkendu jsme pro vás přinesli i článek se zaměřením na technologie nositelností.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!