imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Kuo se opět podělil o svou předpověď o AirPods


V roce 2019 dorazí bezdrátové nabíjení a v roce 2020 úplně nový design. V roce 2021 by pak mohly sluchátka dominovat světovému trhu. Samozřejmě nejen díky rostoucí poptávce.

Ačkoliv v květnu opustil KGI Securities, aby analyzoval jiné společnosti, nejuznávanější prorok Applu na své kořeny nezapomíná. Po listopadové předpovědi XR se Ming-Chi Kuo podělil o svou předpověď o AirPods, nejlepším a nejúspěšnějším produktu posledních let.

Podle něj budou bezdrátová sluchátka nejvíce rostoucím produktem v dohledné době. Momentálně je vlastní 5 % z 1 miliardy vlastníků iPhonu, nicméně lidé v dnešní době utrácí spíše za příslušenství než za přechod na novější modely. Z tohoto důvodu předpokládá nárůst z 16 milionů jednotek prodaných v roce 2017 na 100-110 milionů prodaných jednotek do roku 2021.

Samozřejmě zmínil také podporu bezdrátového nabíjení, které očekáváme již od oznámení AirPower z podzimu 2017. Podle Kua je vydání opravdu za rohem a očekávat bychom ho měli v prvním kvartálu roku 2019. To je sice skvělé, musíme ale zároveň dodat, že v podstatě to samé jsme psali i minulý prosinec. A ještě jedna věc, na kterou byste se měli s předstihem připravit:

Výrobní náklady technologií zahrnutých v novince jsou výrazně vyšší…

Existující patent pro přizpůsobitelné AirPods.

Novou informací ale může být označení modelu jako AirPods 2, úplně nový design a vydání někde mezi koncem roku 2019 a prvním kvartálem 2020. Nový design zase tak vzrušující není, jelikož není důvod pro žádné radikální změny. Super by bylo vylepšení Bluetooth technologie, i v dnešním stavu se ale jedná o prvotřídní funkci, zejména s přihlédnutím na velikost.

Nicméně vylepšení uživatelské zkušenosti a poskytnutí lepší integrace s iOS a macOS by mohlo znamenat přepínání mezi Macem a iPhonem jediným kliknutím. Jde pravděpodobně o jedinou funkci, kvůli které bychom náš starší model vyměnili. Pro mě osobně by to navíc znamenalo dokonalé AirPods. Do té doby budou „pouze“ mým nejoblíbenějším příslušenstvím vůbec.

Zdroj: 9to5Mac

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.