imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo upřesnil informace kolem Apple Watch 3


Před více než týdnem jsme vám poprvé přinesli informace o chystaných Apple Watch 3. Mark Gurman se do detailu rozhovořil o novém designu a LTE konektivitě. Kuo se teď do debaty přidal, aby zprávu od Gurmana trochu poopravil.

Začněme dobrou zprávou. Ani podle Kua se na příchod Apple Watch 3 nebude čekat dlouho. Analytik spolčenosti KGI tvrdí, že další generace chytrých hodinek přijde spolu s trojicí nových iPhonů hned v září. Důvodem, proč se o hodinkách nemluvilo již dříve, je složitost určení data uvedení. U Apple Watch jde o zásadně složitější záležitost než třeba právě u iPhonu.

Apple první generaci chytrých hodinek představil v září roku 2014. Další dva roky jsme si počkali na generaci druhou (a updatovanou Series 1). Je tedy jasné, že Apple Watch nemusí (resp. nemusely) mít nutně každoroční cyklus updatů. Není tu tak tradice, jež by diktovala, že se v září musíme nutně dočkat nové generace, ať se děje, co se děje. Motivací za vydáním další verze chytrých hodinek je tak vždy jen správný čas, když technologie dostatečně pokročí.

Vypadá to tedy, že tento čas nadešel. Ming-Chi Kuo s Gurmanem souhlasí v tom, že třetí generace bude mít LTE, což je oproti současné verzi samo o sobě velkým skokem. Kuo dále potvrdil, že LTE se stane tou „extra“ funkcí, ne všechny verze se tak LTE konektivity dočkají. Do tohoto bodu se informace obou analytiků více méně shodují.

Hlavní rozdíl se objevuje ve chvíli, kdy se pánové baví o designu nových hodinek. John Gruber, autor Daring Fireballu, si myslí, že přijde zásadní změna podoby Apple Watch. Kuo naproti tomu stojí za názorem, že se velké změny nedočkáme. To by byla obrovská škoda – na internetu se po Gruberově zprávě objevilo obrovské množství komentářů lidí, kteří s velkým nadšením vítali tenčí tělo nebo kulatý ciferník.

Kromě výše zmíněných informací Kuo investorům o Apple Watch 3 prozradil následující:

  • zůstanou dobře známé velikosti o 38 a 42 mm;
  • očekává, že Apple v druhé polovině roku 2017 prodá mezi 8 a 9 miliony kusů;
  • 35-40 % z tohoto množství bude model s LTE;
  • aby se z hodinek stal velký hit, musí Apple v budoucnu udělat tři věci: 1) radikálně změnit design, 2) přinést více zdravotnických funkcí, jež mu povolí FDA, 3) podporu 5G sítí.

Na dvou bodech již Apple poctivě pracuje. Zaprvé FDA zjemnila regulace, takže pro Apple nebude tak složité přicházet s novými zdravotnickými možnostmi. Zadruhé americká firma již dostala zelenou a mohla začít s testováním 5G sítí. Teď je na řadě Jony Ive, aby přišel s krásným novým designem, ne který čeká řada natěšených uživatelů…

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.