imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Kuo: Výroba iPhonu X se stabilizuje


Analytik KGI již dříve odkryl, že důvodem za pozdějším vydáním iPhonu X a následným sníženým dodávek stojí TrueDepth kamera. Nyní informuje, že je vše vyřešeno. Dokonce do takové míry, že příští rok již žádné problémy nebudou.

Jakmile jsme se dozvěděli všechny technické informace o kamerce, která umožňuje fungování Face ID, nebylo těžké pochopit zprávu od Ming-Chi Kua o výrobních problémech iPhonu X. Situace se však v uplynulých měsících značně zlepšila, výroba se stabilizovala a krize pomalu mizí. Vše se navíc dostalo do takového stavu, že je situace vyřešena na celý další rok – neočekává se, že by se v dalších 12 měsících TrueDepth dočkala zásadního updatu.

Apple nebude opakovat chybu s přerušením dodávky a zpožděním výroby, jak jsme ji viděli u iPhonu X. Věříme, že dodávky nového 2H18F [druhá polovina roku 2018, pozn. red.] iPhonu dorazí včas, jelikož další generace telefonu nemají přinášet zásadní změnu specifikací TrueDepth kamery […]

Ve stejnou chvíli se začínají objevovat informace o tom, proč tomu tak může být. Podle informací Bloombergu mohl Apple stabilizovat výrobu pouze tak, že zmírnil testování komponentů TrueDepth kamerky. Jestliže by se tato zpráva potvrdila, znamenalo by to sice vyšší dodávku, ale horší kvalitu. Stále by však mělo jít až o dvacetkrát bezpečnější formu zabezpečení než je Touch ID.

Apple však tuto informaci okamžitě dementoval:

[…] Kvalita a přesnost Face ID se nezměnila; stále platí informace o tom, že je pravděpodobnost pouze 1:1.000.000, že váš iPhone skrze Face ID otevře náhodná osoba.

Tvrzení Bloombergu o snížení přesnosti Face ID je zcela nepravdivé a očekáváme, že se Face ID stane novým zlatým standardem rozpoznávání obličejů.

Podle našeho názoru si Apple nemůže dovolit to, že by Face ID nebylo perfektní. Přišli s touto technologií jako se způsobem identifikace budoucnosti, při představení měli několikaletý náskok před konkurencí. Ať už měli či neměli problém s výrobou, rozhodně ji nemohli vyřešit snížením přesnosti. Apple by raději přišel s telefony později, než že by přichystal technologický průšvih. To se v minulosti potvrdilo třeba v případě AirPods.

Nepochybujeme o tom, že se Face ID stane tím nejpokrokovějším a nejbezpečnějším způsobem zabezpečení na pěkně dlouhou dobu.

Zdroje: Macrumors, Bloomberg, AppleInsider

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!