imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Leef iBridge Air – Perfektní bezdrátový disk pro iPhone


Dostalo se k nám od iSTYLE do redakce kompaktní, rychlé a praktické příslušenství pro chytrá zařízení. Díky němu s sebou můžete nosit další soubory, pokud máte problémy s nedostatkem prostoru.

Od představení iPhonu XS a XS Max jsem na nová zařízení nahrál tuny videa. Přestože kodek h.265 zásadně šetří místo, s 4K 60fps videi není těžké rychle překonat limit 64 GB. Navíc je následný přesun podobně velkých souborů do počítače náročnější. Od začátku jsem si říkal, jak skvělé by bylo mít po ruce externí disk. Nyní tu máme řešení.

Leef iBridge Air je drobná krabička, kompaktní příslušenství snadno strčíte do kapsy nebo do tašky. V balení najdete i manuál a datový kabel s USB-A na jednom konci a USB-C na druhém. Máte k dostání gumové pouzdro s příjemnou povrchovou úpravou, jež zařízení chrání od škrábanců a překrývá USB port. Ochranné pouzdro navíc umožňuje připojení disku ke klíčům nebo k pověšení na krk.

Testovaný disk není prvním zařízením od Leefu, v iSTYLE jsme dříve našli první generaci iBridge. U starší verze byl hlavní rozdíl v Lightning portu, jenž u aktuální verze Air – jak už název napovídá – chybí a vše je přenášeno bezdrátově. Od teď vám tak do iPhonu či iPadu žádné dráty nepovedou. Představa kabelu mě dříve od nákupu odrazovala.

Produkt naplní tři základní funkce. Začneme s tím, co nefunguje tak skvěle – zabudovaná aplikace pro kameru. Jestliže pomocí nativní aplikace natáčíte či fotíte, iBridge vše okamžitě synchronizuje a na telefonu či tabletu nemusíte zabírat místo fotkami či videem. Může to znít skvěle, ale celý proces je extrémně pomalý a nepraktický. Své snímky můžete přenášet do iBridge i standardně, což funguje perfektně.

Dalším plusem je, že kdykoliv po přenosu chcete smazat své soubory, nemusíte to dělat jeden po druhém. Přenos mimochodem funguje oběma směry, tzn. i z iBridge do iPhonu či iPadu. Jde o užitečnou funkci, kdy nemusíte pomocí kabelu připojovat zařízení do počítače, následně pomocí iTunes vše přenášet – život vám ulehčí Leef iBridge Air.

Třetí funkcí je možnost streamování, k čemuž jsem zpočátku neměl největší důvěru. K iBridge můžete pomocí WiFi připojit telefon a následně streamovat. Během cestování lze bez problému sledovat filmy, zařízení na baterku vydrží přibližně šest hodin – tři celovečerní snímky tak zvládne. Škoda jen absence rychlého nabíjení, kvůli kterému následné nabití do 100 % trvá tak hodinu až hodinu a půl.

Celkově mluvíme o šikovném příslušenství, nestěžujeme si ani na kvalitu zpracování či design (až na trochu divný plastový kryt). Externí disk je rychlý, kompaktní a přichází z rukou společnosti, jež má na svět příslušenství pro iPhony velký vliv. V nabídce jsou tři velikosti – 32 GB, 64 GB a 128 GB.

Navštivte iSTYLE a projděte si nabídku.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!