imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

LG se do výroby OLED panelů vrhá po hlavě


V minulosti se k nám dostaly zprávy, že by LG mohlo narušit nadvládu Samsungu a že by podepsalo spolupráci s Apple na výrobu displejů pro iPhone. Vše se schyluje k začátku tvrdého boje.

Ještě, než jsme se dočkali představení nového iPhonu X, se k nám dostávala řada zpráv na téma OLED displejů a o vztazích mezi Applem a Samsungem. Jak jsme již zmínili, tak i když Samsung odvede perfektní práci, není pro Apple úplně výhodné, aby měl pouze jednoho dodavatele. Jde o velkou nevýhodu při vyjednávání.

Toho jsou si v Cupertinu vědomi a podle informací společnosti KGI utratili 2,7 miliard dolarů na to, aby LG rozjelo svou výrobnu OLED panelů. Společnost se pak má stát jedním z dodavatelů Applu. Kuo prozradil, že letošní iPhone bude prvním, který vznikne díky spolupráci mezi těmito dvěma firmami. Konkrétně by se LG mělo postarat o přibližně 4-6 %.

Nedávné finanční výsledky by tuto skutečnost jen potvrzovaly. Začínají se objevovat názory, že dosavadní nabídku telefonů s 5,8“ a 6“ doplní ještě obrovský model s 6,4“. Podle všeho pak má LG vyrábět panely právě pro největší model, zatímco menší (a mnohem žádanější) modely by nadále obstarával Samsung.

LG by tak do světa výroby OLED panelů skočilo rovnou po hlavě, jelikož i s výrobou menších displejů byly problémy. Samsung jel s relativně pomalou výrobní rychlostí, i když měl s OLED panely několikaleté zkušenosti. Výroba větších displejů bude ještě o něco komplikovanější, vsadili bychom se tak, že inženýři v LG pojedou pěkných pár měsíců na plné obrátky.

Zdroj: Macrumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.