imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Líbí se vám? Moc se nevzrušujte, nikdo z nich neexistuje


Umělá inteligence se dostala do bodu, kdy od sebe nelze rozeznat portréty neexistujících lidí od těch skutečných.

Internet je v poslední dobou plný umělé inteligence, strojového učení a dalších obdobných slov. Většina aplikací je využívá pro kameru, ale nalezneme je také v kávovarech a podobně. Nic proti tomu, přináší přidanou marketingovou hodnotu a jde o vzrušující a neustále se rozrůstající a vyvíjející se odvětví.

Dnes umí umělá inteligence možné vytvářet nové recepty, skládat hudbu a další různé kreativní úkoly. Moc se ale nemluví o její schopnost vizualizace za použití algoritmů.

Například Philip Wang, softwarový vývojář Uberu, vytvořil za použití Ian Goodfellowova framworku webovou stránku ThisPersonDoesNotExist, na které si můžete prohlížet portréty neexistujících lidí generované algoritmem. Při opětovném načtení stránky se vám vygenerují vždy úplně nový portrét.

Stránka využívá tzv. GAN (Generative Adversarial Networks) technologii. Ta se skládá ze dvou druhů umělé inteligence. První generuje obrázek a druhá od sebe odděluje generované a opravdové portréty. Pokud první vytvoří natolik realistický obrázek, že ho druhá vyhodnotí jako opravdový, bude na stránce zobrazen. Na první pohled je opravdu těžké najít na obrázku menší nepřesnosti. Každopádně jde o dokonalou zábavu na nedělní oběd.

Zdroj: The Verge

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.