imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

lightning mcqueen recenze

Lightning McQueen, neuvěřitelně chytlavá hračka


Do rukou se nám dostalo nejstylovější autíčko všech dob. Ultimate Lightning McQueen od Sphero a Disney má animované oči a ústa, mluví a driftuje. Vyzkoušeli jsme ho a ihned jsme se do něj zamilovali.

S posledním hitem od Sphero jsme se neskutečně bavili. Jde o autíčko Lightning McQueen, které můžete znát z animovaných filmů od Pixaru. Než budeme pokračovat, podívejte se na krátké prezentační video:

Super, co? Cena je také úžasná (úžasně vysoko), ale co naděláte. Stejně jako v případě lepšího dronu si i zde musíte řádně připlatit. Nicméně lze narazit na hromadu zbytečností, které stojí daleko víc. Nenechme se tedy zarazit cenou a přesuňme se na samotný test.

Sphero BB8 mini droid je úchvatná hračka, ovšem tato je ještě lepší. Nápady Sphera jsou ohromující a ještě více ohromující je to, že je dokáže přetavit v realitu.

Balení je prvotřídní a spárování s telefonem je hračka (jak trefné). Po chvilce se k jezdítku začnete chovat jako k člověku a ne nějaké hračce. Tomu zřejmě pomáhá fakt, že má pohybující se ústa, oči a kola, stejně jako ve filmu Auta.

lightning mcqueen recenze

Ovládání budete muset pravděpodobně nejdříve dostat trochu do ruky. Jakmile jsme začali autíčko zkoušet venku mimo kancelářské prostory, nemohli jsme se od něj odtrhnout a započali jsme nekončící sérii driftování. Aplikace má v sobě pro drift zabudované speciální tlačítko, k tomu nicméně stačí trhnout volantem. Nejedná se samozřejmě o drift jako u skutečného auta, i tak ale vypadá bombasticky. Nemusíte to ani pálit na plný plyn, stačí jet poměrně pomalu. Je vážně roztomilé, jak se takové autíčko naklání do zatáček. Abychom byli upřímní, vrátili jsme se díky němu do dětských let a testování jsme si náramně užili. A opět opakujeme, že je vážně super!

lightning mcqueen recenze

Autíčko je 25 cm dlouhé, 12,7 cm široké a 8,2 cm vysoké. Nevleze se vám tedy do kapsy a není úplně nejlehčí. Autíčko se připojí k Androidu nebo iOS telefonu přes Bluetooth na vzdálenost až 30 metrů. Ve skutečnosti to bude sice spíše 10-15 metrů, i to je ale víc než dost.

lightning mcqueen recenze

Kromě vysoké kvality a realistických a hlasitých zvuků vás ohromí také šest elektrických motorů, které autu propůjčují vlastnosti toho animovaného. Jeden pohybuje ústy, dva zvedají přední kola, dva kola pohání a jeden točí volantem. Karoserie má zabudováno několik dotykových senzorů a autíčko tak na dotyk reaguje slovy, zvedáním a nakláněním se na stranu v závislosti, kde se ho dotkneme. LCD displej za čelním sklem na vás bude dělat obličeje, kroutit očima a podobně. Funkční přední a zadní světla přidávají na pocitu opravdového auta a dokonce se samy zapínají a vypínají. Rozlišení LCD displeje není úplně nejlepší, toho si ale všimnete pouze po bližším prozkoumání. Je až k nevíře, kolik emocí dokáže tento malý neposeda díky očím a obočí vyjádřit. Zdířka pro nabíjení pak nemůže být nikde jinde, než pod uzávěrem pro nádrž. Celé autíčko je takovýchto detailů plné.

lightning mcqueen recenze

Jak už jistě tušíte, nejedná se o běžné autíčko na dálkové ovládání, jde o úplně novou generaci hraček. S touto máme vesměs dva problémy. Prvním z nich je vysoká cena. Tím druhým je, že autíčko nedetekuje své prostředí. Občas něco náhodně zakřičí, ale na rozhovor zapomeňte, jelikož nemá zabudované rozpoznávání hlasu. Kdyby mělo, jednalo by se o opravdovou chytrou hračku. Autíčko tak můžeme ovládat pouze pomocí přednastavených příkazů, například kdy má protočit svůj „motor“, rozpoznávání hlasu je ale něco úplně jiného.

lightning mcqueen recenze

Tak či onak je strašlivě roztomilé. Nedovedeme si ani představit, co všechno by bylo schopno udělat dítě, aby mělo hlavního představitele filmu Auta doma.

Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.