imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Největší Apple store na světě se pravděpodobně otevře v Dubaji


Minulý týden se na stránkách Apple objevila nabídka pracovní pozice Store Leadera, tedy vedoucího prodejny Apple store ve Spojených arabských emirátech. Logickou dedukcí lze očekávat otevření nového značkového obchodu Apple v této zemi. Informace, ve kterém městě blízkovýchodní země tomu tak bude, však není známá.

V úvahu připadají dvě města; hlavní město Abu Dabí a nebo ekonomicky nejdůlěžitější město země Dubaj. Místní lifestyle časopis Edgar informoval o tom, že obchod bude otevřen v Dubaji, v nákupním centru Mall of the Emirates. Podle magazínu Edgar půjde o nějvětší Apple store planety. Obchodní centrum Mall of the Emirates je jedním z největších obchodních center Spojených arabských emirátů. Na ploše více než dvěstědvacet tisíc metrů čtverečních se nachází více než sedmset obchodů. Světovým unikátem je také přítomnost kryté sjezdovky.

A Mall of the Emirates belülről. Kép forrása: Lipstick & Lemurs.
A Mall of the Emirates belülről. Kép forrása: Lipstick & Lemurs.

Jednalo by se o první Apple obchod v zemi oblasti zálivu. Výběr místa není nijak překvapivý, protože Dubaj je oblíbenou destinací turistů a zároveň ekonomické a obchodní centrum blízkovýchodního regionu. Spojené arabské emiráty jsou devatenáctou nejbohatší zemí světa.
Na základě inzerátu na webu Apple se otevření obchodu očekává v únoru 2015. Zajimavý je také fakt, že Tim Cook navštívil Emiráty letos v únoru a setkal se zde s šejkem Mohammedem Bin Résidem Al Maktúmem, který je premiérem a vládcem země.

Zdroj: App Advice.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.