imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Otestovali jsme iPhone XS Max

Podívejte se, jak se nám líbil po dlouhodobém testování!

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Loučíme se s iTunes, je tu WALTR 2!


Jakkoliv revoluční iTunes byly, když je Apple poprvé představil, jde dnes spíš o přerostlé monstrum, jemuž se běžní uživatelé snaží raději vyhnout. Ukážeme vám dnes nejstylovější program, který vám uleví od bolesti a nocí probrečených nad iTunes.

Musíme být upřímní, je tu stále mnoho uživatelů iPhonu (a to včetně redaktorů), kteří měli na svém jablečném smartphonu ještě dlouho původní vyzvánění. Ne proto, že by nechtěli nové a unikátní, ale protože prostě nevěděli, jak si jiné vyzvánění v telefonu nastavit. Jednoho dne si však řekli, že už je toho dost, a v temnější chvilce otevřeli iTunes.

Spolu s tím přišlo i dvanáct návodů v podobě článků a videí, a člověk doufal, že se na konci dne stane zázrak – bude mít nastavené vyzvánění, které chce. To se samozřejmě nakonec stalo, ale rozhodně nešlo o tak jednoduchý proces, jak by bylo vhodné. Ten, kdo za všechno může, jsou iTunes. Bylo by výborné, kdybychom tu měli pouze program na aplikace, pouze program na správu médií, pouze na Apple Music nebo pouze iPhone managera. To však nemáme a iTunes se snaží být vším najednou.

01_waltr2_test

Když je všechna naděje pryč a lidé pomalu přestávají vzdorovat osudu, že musí používat iTunes… se najednou objeví produkt jménem Waltr z dílny vývojářů Softorino (zajímavost: vývojáři svou aplikaci pojmenovali po Walteru Whiteovi, učitele chemie ze seriálu Breaking Bad). Navíc už tu máme druhou verzi, takže můžeme předpokládat, že programátoři na aplikaci dělali delší dobu – což je naštěstí na výsledku hodně vidět. Waltr 2 se stal jedou z našich nejoblíbenějších must have aplikací pro Mac.

Co umí? Vše, co by uživatel očekával od Applu, a ještě více. Pojďme začít uživatelským prostředím aplikace, které je extrémně krásné a vypadá skutečně nádherně, zároveň je příjemně jednoduché. Jakmile program otevřete, Waltr okamžitě začne hledat iOS zařízení, která byste pomocí WiFi nebo USB mohli připojit. Poté se prakticky změní na velkou plochu pro Drag & Drop, kam můžete přetáhnout doslova libovolný, opakujeme, LIBOVOLNÝ druh média.

02_waltr2_test

Svou sbírku hudby nemusíte konvertovat do FLAC, filmy do MKV (zvládne dokonce i 4K video, což nedává ani iTunes) nebo dokumenty – Waltr díky své technologii zvládne schroustat vše, a to pěkně svižně a bez jakékoliv ztráty. Přenesené soubory budou vždy umístěny ve správné složce odpovídající aplikace, program navíc podporuje možnost stažení dodatečných metadat (jako třeba fotografie alb) z internetu. Jediným negativem, které nás napadlo, bylo, že toto stahování metadat nefunguje vždy úplně perfektně – občas program spáruje špatný obsah se soubory, ale tento bug bude jistě brzy opraven.

Softorino strávili před vydáním první verze Waltra dva roky, kdy hledali různá řešení Applu, konvertování a standardy přenosu dat – není tak divu, že vývojáři zvládli do svého programu implementovat tak inteligentní a efektivní algoritmy. Všechny mají své názvy, pojďme se na ně tedy podívat. Máme tu Universal Connection Bridge (UCB), který je zodpovědný za tvorbu stabilního připojení. To není u vývojářů třetích stran vždy samozřejmostí, každá generace zařízení od Applu totiž využívá jiného protokolu. UCB je zná všechny a automaticky je zvládne detekovat. Jen vývoj této finální verze technologie trval vývojářům celkem čtyři roky. Na oplátku nyní program podporuje všechna existující iZařízení, a to včetně iPodů. Ano, dokonce i iPod Classic z roku 2001, který ani nemá iOS.

03_waltr2_test

Waltr 2 je také schopný navázat spojení se zařízeními pomocí automatické WiFi, zkráceně aWiFi. Slovo „automatické“ berte tak doslova, jak jen můžete – program zvládne sám najít kompatibilní zařízení a během několika sekund se k nim připojit. Navíc můžete snadno přepínat mezi USB a WiFi připojením, a to bez přerušení průběhu přenosů. Začali jste třeba do svého iPadu přetahovat nejnovější epizodu oblíbeného seriálů pomocí USB, ale musíte stihnout autobus? Není problém, normálně od svého laptopu iPad odpojte a dejte jej do tašky – než si uděláte svačinu, bude vše dokončeno.

Dále je tu technologie Automatic Content Recognition (ARC), která rozeznává, jaký druh obsahu jste do programu přetáhli. Rozeznává mezi filmy, seriály, hudbou nebo třeba vyzváněním – vše se následně samo přesune do příslušné složky. Během toho stahuje chybějící metadata (obal desky, název, jména písniček apod.). Všechen přetažený obsah vypadá stejně, jako byste jej vzali z iTunes Storu. Nakonec tu máme Smart Adaptive Conversion (SAC), což je technologie zodpovědná za konvertování. Všechny dokumenty jsou nahrány bez jakékoliv ztráty, program to však zvládá udělat za pětkrát kratší dobu než řešení od konkurence.

04_waltr2_test

K programu už není co dalšího dodat. Jestliže jste na tom stejně jako my a iTunes úplně v lásce nemáte (ano, víme, že i mezi našimi čtenáři jsou zastánci nativního řešení Applu), nebo máte velkou sbírku obsahu, jen je v nepodporovaném formátu, pak jsou pro vás Waltr nebo Waltr 2 jasnou volbou. Druhá verze toho zvládne víc, ale je také dražší. Můžete si program zdarma vyzkoušet, má dokonce i svou verzi pro Windows, takže k jeho fungování nutně nepotřebujete Mac. Pokud se vám program zalíbí, můžete si z webů vývojářů koupit první verzi za 19,95 dolarů, druhá verze pak vyjde na 39,95 dolarů. Jestliže však program nainstalujete na více zařízení, cena se ještě rozmělní.

Na první pohled se může zdát, že je Waltr dost drahý, ale věřte nám – stojí za každý utracený dolar.

Podporované formáty:
video: MKV, AVI, MP4, MOV, MPEG, m2ts, 3GP, WMV, H264, H265
audio: MP3, FLAC, APE, ALAC, AAC, AIFF, WAV, WMA, OGG, OGA, WV, TTA, DFF
vše od eBooků, přes PDF, až po M4A vyzváněcí tóny delší než 30 vteřin. Zvládne spravovat i titulky.

05_waltr2_test

Pokud byste si chtěli přečíst více našich recenzí, naleznete je všechny v příslušné části našeho webu.

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.