imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Luxusní Apple Watch 4 za ne tak vysokou cenu


Žádná verze Apple Watch by se neměla obejít bez varianty se žraločí kůží a zlatem. Tentokrát jsou však za „přijatelnou“ cenu a nejsou tak ošklivé oproti dalším v podobné kategorii.

Zlaté a platinové iPhony vykládané diamanty jsou již tradiční. Naposledy jsme tu měli verzi z ušlechtilých kovů, která dosud nevyšla. Dnešním tématem jsou pak Aurum Edition chytrých hodinek. Na jednu stranu jsou mnohem stylovější než kaviárový iPhone s vyrytým obličejem Putina, na druhou stranu nejsou tak drahé.

Firma byla tak hodná a redakci MacRumors poslala jeden exemplář, aby se na hodinky podívali a udělali o něm video.

Koncept je stejný – využití různých drahých kovů. Pásek je vytvořen z kůže exotického žraloka, na těle hodinek jsou 8mikronové plátky 24karátového zlata a mají květinový motiv. Každý jeden kus je ručně vyráběn a zabere přibližně 40 hodin práce. A má k sobě i krásné balení. Nejsem velkým fanouškem podobných výstředností, ale tento model je vcelku stylový a elegantní.

Ještě více překvapující pak může být cenovka. Zatímco zlaté iPhony nenajdeme pod 5 tisíc dolarů, spíše se pohybují kolem 10 tisíc dolarů, hodinky stojí „jen“ 2200 USD. Když vezmeme v potaz, že keramické Apple Watch začínají na 1250 dolarech, už to není takový skok.

Zdroj: MacRumors

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.