imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Mac Evo – koncept neexistujícího počítače od Applu


Tentokrát jsme vám přinesli úžasný koncept neexistujícího zařízení od Applu, které nikdy nepřijde. Velká škoda, bylo by skvělé.

Jsou dva druhy konceptů. Jeden, který plní nejbláznivější sny uživatelů, a druhý, který se zakládá na spekulacích ohledně nadcházejících novinek Applu. Pierre Cerveau, francouzský umělec žijící v Jižní Koreji, tento starý systém narušil a přišel s něčím novým. Vysnil si zařízení, jež je zcela fiktivní, ale jednoduše by ve skutečnosti zapadlo do ekosystému Applu.

Na obrázcích nahoře a dole vidíme desktop jménem Mac Evo. Cerveau umístil fiktivní zařízení mezi Mac mini a Mac Pro. Navzdory malé velikosti (dva Macy mini na sobě) by dosahoval velkého výkonu. Vytvořil kapalný chladicí systém Liquid Radia, jenž by se staral o odvádění tepla z CPU a GPU.

Zařízení by mělo dostatek portů. Našli bychom tu vše od HDMI, přes klasický USB-A konektor až po čím dál oblíbenější USB-C. Nám se nejvíce líbí varianta v klasické béžové, která si nese nejvíce z retro nádechu starých Maců. Šlo by o zařízení přímo určené hipsterům.

Zařízení je pochopitelně úplným výplodem fantazie milovníka Applu. Těžko si dovedeme představit, že by Apple něco podobného vydal. Možná se však design zalíbí některému z čínských výrobců…

Zdroj: Design by Pierre

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.