imagazin arrow2-left arrow2-right arrow2-top arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right cart close dossiers education fb instagram menu notification oander rss rss-footer search service shuffle speech-bubble star store stores tests twitter youtube

Tento příspěvek nebyl aktualizován více než rok. Berte prosím na vědomí, že obsah můžete být zastaralý.

Mac mini tak, jak bychom ho chtěli


Již zítra proběhne očekávaná Keynote, na které se pravděpodobně představí nový Mac mini. Pojďme si nyní představit náš vysněný koncept tohoto skvělého zařízení…

1473 dní, dlouhých 1473 dní uběhlo od poslední modernizace Macu mini. To je nesmírně dlouhá doba, zejména v rapidně se vyvíjejícím světě informačních technologií. Navíc ani nebyla nijak světoborná a zapomenout jsme mohli na čtyř-jádrový procesor a rozšiřitelnou paměť. Poměrně dost lidí se tedy od tohoto původně tolik milovaného produktu začalo odvracet.

Naděje ale žije stále. Velká část světa zítra očekává, že Apple konečně představí nejnovější generaci Macu mini. Aktualizaci by podle všeho uvítali také profesionální uživatelé, a tudíž by aktualizace přišla opravdu vhod.

Zítřejšího dne se nemůžeme dočkat, a tak jsme společně s naším kolegou K1l1m6n připravili vysněný koncept našeho Macu mini – který pravděpodobně zůstane v našich snech dlouho – v podobě několika obrázků.

Co se designu týče, ten by zůstal stejný jen s několika málo úpravami. Například šasi by se mohla podobat tomu z MacBooku Pro, na kterém spodní strana počítače vizuálně vystupuje z povrchu stolu. Z důvodu zvýraznění profesionálních charakteristik by byl Mac mini dostupný také ve vesmírné šedé.

Co se portů týče, mohou být naše sny vzhledem k filozofii Applu poněkud divoké. Každopádně bychom rádi viděli čtyři Thunderbolt 3 místo aktuálních dvou Thunderbolt 2 a samozřejmě USB-C.

Pro ještě lepší využití bychom ponechali HDMI (2.0) a zahrnuli bychom lepší Ethernet s 10gbit, čtečku SD karet, 3,5mm jack a combo jack. Pro úplnost bychom přidali ještě dva USB 3.1.

Ještě lepší by byly ventilační zdířky třikrát větší než nyní. Pro profesionální využití k tomu samozřejmě nemůže chybět výkonnější procesor, v našem konceptu tedy 8. generace Intel Kaby Lake G. Jde o čtyř-jádrový procesor s 4,2 GHz Turbo Boostem, k němu grafickou kartu RX Vega M s 4GB HBM pamětí. Co se výkonu týče, bylo by toto 100watové monstrum výkonnější než pár let starý vrcholový iMac…

Jak je známo, Mac mini lze zakoupit bez monitoru a dalšího příslušenství, což pomohlo k jeho úspěchu díky nižší ceně a možnosti připojit vlastní periferie. Zapomenout ale nesmíme ani na ty, kteří dávají přednost řešením od Applu. Představujeme dlouho očekávaný monitor Applu a Magic Keyboard s Touch Barem!

Monitor by disponoval klasickým 5K panelem, ovšem s výrazně tenčími rámečky a tloušťkou. Co se konektivity týče, osadili bychom jej Thunderbolt 3 konektory, přes které by šlo nabíjet MacBook během používání, podobně jako to umí LG monitory pro Apple. Samozřejmě bychom nevynechali ani zabudované reproduktory a webovou kameru. Uvítali bychom také Face ID.

Magic Keyboard se zabudovaným Touch Barem asi není třeba nijak rozebírat. V kanceláři se sice neshodneme na takovém zařízení jednohlasně, ale i tak, proč ne?

Sledujte práci Viktora alias K1l1m6n také na dalších platformách:

Naše dřívější koncepty:

iMac Pro
Apple Inc. (AAPL)

Tohle už jste četli?

Nový systém se zaměřuje především na dvě oblasti: na uživatelský zážitek a na výkon. Z pohledu výkonu staví na novém frameworku Metal, který Apple již dříve přinesl na iOS. Metal kombinuje schopnosti technologií OpenGl a OpenCL do jednoho prvku.

- Klikněte zde!